У льодовиках Гімалаїв виявили 2000 нових вірусів - Здоровʼя 24


Вчені провели дослідження шматка льоду з Гімалаїв, виявивши в ньому залишки геномів 1705 видів вірусів, вік яких становить понад 41 тисячу років.

Вчені досліджували зразки льоду з льодовика Гулія, що знаходиться на висоті приблизно 6 кілометрів на Тибетському плато. Результати показали, що вірусна інформація у цих зразках виявилася у 50 разів більшою, ніж зазвичай спостерігається у льодовиках.

Померла перша людина в Україні від гарячки Західного Нілу

Ці віруси, які були виявлені у ядрі льодовика Гулії, належать до прокаріотів, тобто вони інфікують бактерії та археї, і не становлять загрози для людей, тварин або рослин.

Метью Саллівен, один із авторів дослідження та мікробіолог, підкреслив, що зібрані вірусні геноми надають вченим, які займаються льодовиковими проектами в різних регіонах світу, можливість розкривати історії, що збереглися у цих "природних морозильниках", та глибше усвідомлювати, якою була наша планета тисячі років тому.

Вчені працювали із ДНК, взятою з дев'яти ділянок льодовика з глибиною в 310 метрів, кожна з яких представляла різні часові періоди. Їхній аналіз пролив світло на вірусні групи, які змінювалися залежно від кліматичних умов, і як вони реагували на зміни клімату протягом тисячоліть.

Вражає, що вчені виявили, що більше 70% вірусів, знайдених в льоду, є неповторними для льодовика Гулія і до цього не були відомі. Лише 12% з них були знайомі за межами Азії, а менш ніж 1% зустрічалися у не льодовикових умовах.

За словами Саллівана, краще розуміння цих древніх вірусів може надати суттєву допомогу у прогнозуванні майбутніх кліматичних та біологічних змін на планеті.

Related posts