У Миколаєві знову розпочав свою діяльність спеціалізований коледж фізичного виховання.

У Миколаєві, після трьох років бездіяльності, знову відкрив свої двері коледж фізичної культури. Цей навчальний заклад став батьківщиною для багатьох олімпійських чемпіонів. У 2022 році він зазнав значних руйнувань, але, завдяки підтримці Європейського Союзу та ПРООН, зміг відновити повноцінний навчальний процес. Більше деталей – у сюжеті Єлизавети Кротик.
Його графік заповнений кожною хвилиною. Данило Данильчук нещодавно вступив до першого курсу Миколаївського коледжу фізичної культури, але перед цим провів п'ять років у спортивному ліцеї.
Данило Данильчук, учащийся:
У мене є свій графік. Я відправляюся до сну о 21:00 і прокидаюся о 6:00. О 8:30 в мене заплановане тренування. Потім, о 12:00, стартує навчання, яке триває до 16:00. Після цього я вирушаю на друге тренування.
Його спортивна кар'єра розпочалася зовсім випадково. Він прийшов до навчального закладу разом із товаришем, щоб скласти компанію, і так і залишився там. Незабаром після цього його чекали перші змагання, медалі та спортивні збори за межами країни. Тепер його мрія – це Олімпіада та успішна кар'єра у спорті.
Данило Данильчук, учащийся:
Я справді прагну займатися олімпійським спортом. Викладачі там надзвичайні, і є можливість навчитися багатьом новим речам. У майбутньому, можливо, я стану тренером з легкої атлетики або ж просто продовжу бути спортсменом. Біг мені дуже подобається, а спорт загалом — це неймовірно захопливо!
Так само як і Евеліні Видовській. У художній гімнастиці вона вже десять років.
Евеліна Видовська, вихованка спортивної школи:
Спочатку я мріяла займатися повітряною акробатикою, але батьки не підтримали цю ідею, оскільки вважали цей спорт занадто небезпечним. В результаті мене записали на художню гімнастику. Пройшов рік, другий, і мені це стало подобатися, почали з'являтися перші успіхи, тож я вирішила продовжити заняття.
Понад три сотні учнів щодня поєднують тут тренування з навчанням. Для них тут безкоштовне харчування та нові спортивні зали й класи. Анатолій Шлікара - легендарний тренер із фехтування. Саме він колись вивів у великий спорт Ольгу Харлан. Каже, війна серйозно вдарила по інфраструктурі і по спорту в місті загалом. Але зараз усе знову оживає.
Анатолій Шлікара, наставник з фехтування на шаблях:
Фехтування в Миколаєві зазнало значних втрат після початку війни в 2022 році. Близько 80% спортсменів, які раніше брали участь у чемпіонатах світу та Європи, виїхали за межі країни. Тепер нам доводиться починати все з нуля.
Коледж фізичної культури в Миколаєві є одним із шістдесяти шести навчальних закладів, які пройшли відновлення в рамках ініціативи EU4UASchools за сприяння Європейського Союзу та ПРООН. В процесі реконструкції було здійснено заміну даху, підлоги та дверей, модернізовано тренувальні приміщення, а також зведено укриття.
Олена Петрухіна, керівниця Миколаївського професійного коледжу фізичної культури:
Через деякий час сталося влучання у житловий будинок, що розташований поруч з нашим, і знову пролунав вибух, але цього разу наслідки були набагато серйознішими. Наш навчальний заклад також постраждав, корпус зазнав значних ушкоджень. Завдяки підтримці ПРООН ми змогли відновити навчальний корпус і облаштувати укриття. Тож 1 вересня наші діти знову повернуться до навчання.
У цьому закладі готують фахівців з фізичної культури та спорту за більш ніж 15 олімпійськими видами спорту. Серед випускників коледжу є багато учасників та призерів Олімпійських ігор.