У новому році на вас неодмінно чекає успіх: які дії варто вчинити в день святого Григорія Чудотворця.
17 листопада вшановують Григорія Чудотворця, першого єпископа Неокесарійського, який все життя присвятив служінню Христу.
Григорій, чиє справжнє ім’я було Феодор, з'явився на світ у III столітті в Неокесарії, що в Понтії. Він виріс у родині з високим соціальним статусом та достатком, де його виховували в духу язичницьких традицій. Хлопець здобув якісну освіту та дотримувався цнотливого способу життя, що викликало насмішки серед його однолітків. Згодом разом із братом він вирушив до Палестини. У той час у Кесарії Палестинській функціонувала богословська школа, заснована християнським вчителем Орігеном. Одного разу юнаки стали слухачами його проповідей і приєдналися до його учнів.
Пізніше Григорій прийняв християнство і вирішив відокремитися від метушні світу. Проте доля приготувала йому інший шлях: у 245 році єпископ Амасії, Федим, висвятив його на посаду єпископа Неокесарії. Незабаром Григорій отримав дар чудотворення — він почав зцілювати важкохворих, вигнати злих духів і мирити ворогуючі сторони.
Протягом свого життя святитель Григорій здійснив безліч благодійних вчинків і завжди підтримував людей у скрутні моменти. Точна дата його смерті залишається невідомою. Однією з його найзначніших праць вважається "Символ віри Григорія Чудотворця".
Цього дня сніг віщує, що зима буде багатою на снігові покриви.
Воробьи кричат — к дождю!
ліс чорніє здалеку - до потепління;
Білі кола навколо сонця віщують негоду.
мишей стало більше - зима буде холодною.
Читайте також: Святкування Дня Святого Миколая у 2024 році: основні традиції, які повинен знати кожен.
У народній традиції 17 листопада отримало назву свята Григорій Зимоуказатель. В цей день атмосферні умови вранці та до полудня спрогнозували, якою стане перша половина зими, тоді як погода з обіду до вечора вказувала на характер другої половини.
Почався час Різдвяного посту, отже, варто докласти зусиль, аби уникати звичних провин.
Не варто сердитися, бути байдужим, втрачати надію чи відмовляти в підтримці.
Для тих, хто постує під час посту, заборонена скоромна їжа.
Не варто відправлятися у далеку подорож, займати кошти чи з'являтися в неохайному вбранні.
Григорію Чудотворцю складають молитви з проханнями про чудеса – зцілення від різних хвороб, дарування бажаної дитини, укріплення віри та підтримки в подоланні життєвих труднощів.
У давні часи в цей день було прийнято відвідувати лазню, оскільки вважалося, що це сприяє поліпшенню здоров'я.
Саме свято відзначали в колі сім'ї, намагалися відпочити від важкої роботи і провести час якомога радісніше. Важливо було в цей день виконати дану обіцянку - тоді в новому році обов'язково чекає успіх.