В Російській Федерації оголосив банкрутство один з провідних виробників мікросхем.


Завод, який курирував близький до Путіна колишній міністр, отримав мільярдне держфінансування, набрав кредитів, після чого "перестав мати кошти для ведення діяльності".

У Росії почалося банкрутство одного з найбільших виробників чіпів - компанії Ангстрем (Зеленоград). Він був знаковим для РФ, але, попри мільярдні держфінансування, збанкрутував. Про це у п'ятницю, 6 грудня, повідомляє The Moscow Times.

Повідомляється, що в компанії була введена процедура спостереження, а рішення про визнання боржника банкрутом було прийнято на основі заяви банку Зеніт 2 грудня. Відповідно до документів справи, у листопаді 2019 року суд зобов'язав Ангстрем сплатити банку Зеніт 1 млрд рублів, однак завод не виконав це зобов'язання протягом більше ніж шести років.

Завод відігравав важливу роль у Росії і мав на меті стати провідним виробником мікрочіпів. Його діяльністю опікувався Леонід Рейман, колишній міністр зв'язку, який мав тісні зв'язки з Путіним.

Йому було виділено державне фінансування в обсязі 1 мільярда доларів. Його компанія у 2008 році отримала кредитну лінію від ВЕБа на суму 815 мільйонів євро для організації виробництва процесорів, смарт-карт та електронних паспортів. Цей проєкт отримав підтримку з боку уряду та Ради безпеки.

Накопичивши понад 100 мільярдів рублів (близько 1 мільярда доларів) боргових зобов'язань, компанія Ангстрем раптово зупинила виконання своїх кредитних зобов'язань. У 2014 році, згідно з інформацією податкової служби, Ангстрем втратив можливість фінансувати свою діяльність.

За її даними, в Ангстрема налічується 108 виконавчих проваджень на 147,6 млрд руб (1,5 млрд дол). Також у неї є незавершені судові розгляди на понад 500 млн євро.

Раніше повідомлялося, що понад половина вироблених в РФ чипів Baikal - браковані.

Related posts