У Сполучених Штатах закликають розвідувальні служби надати оцінку потенційних ризиків у випадку зупинки підтримки Україні.


Законодавці прагнуть отримати аналіз розвідувальних агентств щодо того, як ймовірна поразка України у війні може позначитися на національних інтересах безпеки Сполучених Штатів.

Законодавці США хочуть, щоб керівники ключових розвідувальних служб оцінили ризики для безпеки країни у разі, якщо вона припинить надавати Україні допомогу, а Росія переможе у війні.

Цю інформацію передає видання The Hill.

Американські законодавці доручили директору національної розвідки, директору Розвідувального управління Міноборони та директору Головного розвідуправління представити доповідь з оцінкою перебігу війни в Україні у контексті можливих наслідків для США за тих чи інших сценаріїв.

Законодавці також хочуть, щоб положення було додано до Закону про дозвіл на національну оборону для голосування у Палаті представників.

Документ назвали "Оцінка ймовірного перебігу війни в Україні".

Деталі звіту повинні містити інформацію про вплив здатності української армії захищатися у війні, якщо США продовжать або припинять військову та фінансову підтримку Києва, і якщо Вашингтон збереже або відкличе дозвіл на використання наданих ракет великої дальності для ударів вглиб російської території.

Депутати також прагнуть отримати оцінку від розвідувальних органів щодо того, як можливий програш України у війні може вплинути на національну безпеку Сполучених Штатів, зокрема, в контексті ймовірних подальших агресивних дій з боку Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї.

"Згідно зі статтею, звіт повинен бути поданий у відкритому форматі, проте може містити секретний додаток. Він буде надісланий до комітетів з розвідки Палати представників і Сенату, а також до комісій з питань Збройних сил, закордонних справ, міжнародних відносин і бюджетних асигнувань."

Депутати закликають надати звіт протягом 90 днів з моменту підписання Закону про національну оборону.

Нагадаємо, що новообраний президент США Дональд Трамп висловив припущення про можливе зменшення військової підтримки для України в порівнянні з його попередником Джо Байденом.

Related posts