У Стамбулі віддали шану пам'яті Володимира Мурського, який представляв екзильний уряд Української Народної Республіки.


Згідно з інформацією, яку опублікувало генеральне консульство України в Стамбулі на своїй сторінці у Фейсбуці, Укрінформ повідомляє про це.

У церемонії вшанування взяли участь генконсул України в Стамбулі Роман Недільський з дружиною Людмилою, працівники генконсульства, викладачі та учні Міжнародного ліцею ім. Т.Шевченка.

"Історична пам'ять дозволяє індивіду відчути своє походження та впевненіше орієнтуватися в сучасному світі. Саме тому необхідно дивитися на спадщину свого народу як на спільну частину нашої історії," - підкреслив генконсул Недільський.

ГКУ висловило вдячність учням за їхній ентузіазм у вивченні історії України, а викладачам - за їхню роль у формуванні патріотичних цінностей.

Володимир Мурський з'явився на світ у 1888 році на території Галичини. У 1917-1918 роках він активно підтримував національно-державну та культурну політику Української Центральної Ради, працюючи в парі з Іваном Липою над редакцією видання "Українське слово" в Одесі. Пізніше він очолив департамент преси та пропаганди Української Народної Республіки.

У 1918 році він обіймав посаду радника при посольстві Української Народної Республіки в Стамбулі. У 1921 році Мурський разом із дружиною, Софією Мурською, яка була перекладачем і донькою Францішки Вольської, оселився у Відні. Протягом 1918-1921 років вона працювала в Міністерстві закордонних справ УНР. З 1929 до 1935 року Мурський представляв екзильний уряд УНР у Туреччині.

У 1930 р. Володимор Мурський видав книжку турецькою мовою Ukrayna ve İstiklal Mücahedeleri ("Україна та її боротьба за незалежність"), з якою можна ознайомитися в Національній бібліотеці Туреччини в Анкарі.

Нагадаємо, що в жовтні, під час свого офіційного візиту до Стамбула, Блаженніший Святослав, предстоятель Української греко-католицької церкви, відвідав місце поховання Володимира Мурського.

Related posts