Україна прагне здобути всі $300 мільярдів, що були конфісковані у Росії: які шанси на успіх?


Україна паралельно з використанням прибутків від заморожених активів РФ чпрацює з партнерами над тим, щоби конфіскувати всю суму заблокованих російських коштів. Йдеться про близько $300 мільярдів.

В коментарі для Укрінформу посол України в США Оксана Маркарова зазначила: "Це має величезне значення". Вона підкреслила важливість рішень, ухвалених міжнародними партнерами України, які стосуються використання прибутків від заморожених російських активів для підтримки української держави.

Вона підкреслила, що ініціатива направити російські суверенні кошти на відновлення України, а також відповідне завдання Президента Зеленського виникли в перші ж дні повномасштабного вторгнення. І тоді дуже швидко вдалося добитися конкретного результату щодо замороження суверенних активів РФ, розміщених за кордоном. Більшість цих коштів знаходиться в Європі, частина в США та інших країнах. І зараз, як зазначила Маркарова, тривають зусилля щодо їх повної конфіскації.

"За нашими оцінками, ці заморожені кошти, що в сумі складають близько $300 мільярдів, повинні бути конфісковані та передані Україні," - підкреслила посол. Вона додала, що робота в цьому напрямку продовжується. Сполучені Штати, зокрема, виступають за повну конфіскацію, і Конгрес вже надав адміністрації необхідні повноваження, ухваливши REPO Act. Проте, партнери по G7 вирішили вжити подальших заходів у рамках спільної координації, і важливо переконати всіх у необхідності конфіскації всієї суми.

Тож, поки тривають обговорення щодо повної конфіскації, американська сторона запропонувала на початку року ідею використати вже зараз надходження від заморожених коштів на користь України. Таким чином, у червні лідерами країн "Групи семи" було ухвалено рішення про надання Україні довгострокового кредиту на суму $50 млрд, який погашатиметься за рахунок надходжень із майбутніх періодів.

Цього тижня Міністерство фінансів США та Білий дім підтвердили, що Сполучені Штати виділять $20 мільярдів для кредиту. У п'ятницю країни "Групи семи" досягли угоди щодо механізму надання Україні $50 мільярдів кредиту, використовуючи заморожені російські активи. "Це великий позитивний крок для нас, оскільки це дає Україні можливість впевнено планувати наступний рік з надійним фінансуванням, як підкреслили в нашому уряді. Це також питання справедливості, адже Росія повинна нести відповідальність," - зазначила посол.

Нагадуємо, що Сполучені Штати Америки нададуть Україні кредит у сумі 20 мільярдів доларів у рамках ініціативи G7. Ці кошти будуть повернені за рахунок активів Росії, що підлягають замороженню. Зокрема, половина цієї суми буде спрямована на потреби військової сфери, тоді як інша частина буде використана для економічної підтримки України.

Як раніше повідомляв OBOZ.UA, РФ може не отримати свої активи, заморожені у банках та депозитаріях західних країн, навіть після завершення війни в Україні. Країни-члени клубу "Великої сімки" не планують їх повертати доти, доки агресор повністю не компенсує збитків після закінчення бойових дій.

Related posts