Україна переключилася на зимовий час: як виявити точний час?


РБК-Україна ділиться порадами, як швидко та просто визначити точний час - дізнатися, котра година насправді.

Переведення годинників в Україні здійснюється згідно з постановою Кабінету міністрів №509 від 13 травня 1996 року "Про порядок обчислення часу на території України".

Зміна на зимовий час здійснюється в останню неділю жовтня, що цього року випала на 27 число, о 4 годині ранку. Таким чином, годинники потрібно було перевести на одну годину назад.

Слід підкреслити, що більшість ваших смартфонів і інших пристроїв, які мають доступ до інтернету, ймовірно, автоматично перейшли на новий час. Натомість механічні годинники потрібно налаштувати вручну.

Щоб дізнатися точний час, можна використовувати спеціалізовані онлайн-сервіси для перевірки часу, такі як Dayspedia, який надає актуальну інформацію про час і дату.

Якщо у вас є сумніви щодо їхньої надійності, ви можете звернутися до пошукової системи Google.

Для цього просто введіть у пошукову панель запити на кшталт "який час в Україні", "скільки зараз годин" або "точний час у (вказати конкретне місто)".

"Дізнатися" точний час можна за допомогою Google (зображення: google.com)

Тема скасування переходу на літній час, а також повернення до зимового часу, неодноразово піднімалася як Верховною Радою, так і різними громадськими діячами. Однак це питання залишалося невирішеним протягом тривалого періоду, оскільки депутати не могли дійти згоди щодо того, який з часів - зимовий чи літній - варто залишити.

Основна проблема полягала в значній відстані, що розділяє східні та західні регіони України. Це ускладнює існування єдиного часового поясу для всієї країни протягом року. Проте, багато експертів підкреслювали, що є можливість уникнути переведення годинникових стрілок в Україні.

У липні 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроект №4201, ініційований спікером Русланом Стефанчуком. Цей законопроект передбачає скасування переведення годинників в Україні на літній час. Замість цього, документ встановлює "фіксацію" зимового часу на території країни.

Йдеться про те, що обчислення часу на території всієї України здійснюватиметься за "єдиним" київським часом - другим часовим поясом у шкалі Всесвітнього координованого часу UTC+2. При цьому сезонного "переходу" в Україні більше не буде.

Проте, щоб цей закон вступив у силу, необхідно, щоб його підписав президент. На даний момент він ще не зробив цього, хоча документ було надіслано йому на підпис ще в серпні. Деякі медіа стверджують, що, за їхніми даними, глава України не має наміру підписувати цей закон.

Отже, якщо президент не підпише законопроект №4201 і сезонне переведення годинників в Україні не скасують, чергова "зміна" часу чекатиме українців в останню неділю березня - 30 березня 2025 року (о 3 годині ночі).

У такому випадку, стрілки годинників слід буде перевести на одну годину вперед.

Related posts