Україна розпочала діалог з командою Трампа щодо мирного врегулювання конфлікту, повідомляє WSJ.


Україна прагне знайти шляхи для врегулювання конфлікту з Росією ще до того, як Трамп займе президентську посаду.

Українська делегація прибула до Сполучених Штатів для участі у високорівневих переговорах з командою Дональда Трампа. Їхня мета полягає в зменшенні суттєвих розбіжностей щодо врегулювання конфлікту з Росією ще до офіційного вступу нового президента США на свою посаду.

Згідно з інформацією, опублікованою в The Wall Street Journal, у середу Андрій Єрмак, який очолює Офіс президента України, провів зустріч зі спеціальним посланцем Трампа з питань Росії та України Кітом Келлогом, а також з майбутнім радником із національної безпеки Майком Волтцем. Віцепрезидент Джей Ді Венс також взяв участь у цій зустрічі.

За словами джерел видання, Єрмак відвідав Вашингтон, щоб налагодити відносини з помічниками Трампа. Раніше він також зустрівся у Флориді з новою главою апарату Білого дому Сьюзі Вайлс.

"Як зазначають джерела, обізнані з процесом переговорів, Єрмак буде представляти Україну не як перешкоду на шляху до миру, а як активного і конструктивного партнера в цій справі", – повідомляє видання.

За словами джерела, обізнаного з намірами Києва, Україна має намір оголосити про свою готовність до мирних переговорів, проте зазначає, що це має бути тривалий та стабільний мир. "Нестабільні та тимчасові угоди не відповідають інтересам ані США, ані України", — підкреслило джерело.

Раніше президент України Володимир Зеленський зазначив, що для того, щоб Київ міг обміркувати варіант припинення війни, важливо, щоб неокуповані території України отримали пропозицію щодо вступу в НАТО.

Згідно з інформацією, наданою WSJ, радники Трампа розглядали варіанти мирного врегулювання, які б визнали окупацію Росією близько 20% території України і тимчасово обмежили б можливість Києва приєднатися до НАТО.

"Українці висловлюють свої амбітні вимоги щодо можливих перемовин," - зазначає Люціан Кім, експерт з України в International Crisis Group. "Можливо, вони усвідомлюють, що вступ до НАТО не є питанням, яке може бути вирішене найближчим часом. Але чому їм слід визнати це до початку переговорного процесу?"

Він також підкреслює, що в Києві відчувають значне розчарування щодо попереднього керівництва Джо Байдена.

"Прихід адміністрації Трампа вселив надію в киян на можливі зміни. Як саме ці зміни реалізуються - ще питання. Проте одне зрозуміло: традиційний порядок більше не витримає", - зазначає Кім.

Related posts