Україна презентує свою лінію фронту в якості тестового майданчика для закордонних виробників озброєнь - Reuters.
Закордонні виробники зброї матимуть можливість тестувати свої інноваційні технології на передовій в Україні. Фірми відправлятимуть свою продукцію до країни, організовуватим онлайн-курси щодо її експлуатації, а після цього очікуватимуть, поки українські військові протестують обладнання та нададуть свої відгуки.
Про це повідомив український оборонний кластер Brave1, який запустив платформу для тестування іноземних оборонних технологій Test in Ukraine. Тепер іноземні партнери зможуть випробовувати БпЛА, РЕБ, НРК та AI-рішення на реальному полі бою.
На конференції LANDEURO у Вісбадені (Німеччина) Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував платформу Test in Ukraine, яка має на меті залучити якомога більше партнерів для розробки технологій, здатних суттєво вплинути на хід війни.
"З цього часу закордонні виробники безпілотних літальних апаратів, систем радіоелектронної боротьби, водних дронів, а також продуктів, що використовують штучний інтелект, отримають зрозумілу дорожню карту для проведення тестування своїх технологій в Україні", - зазначається в повідомленні оборонного кластеру.
У Brave1 також пояснили, чому варто тестувати новітні розробки в Україні:
Окрім цього, виробники отримають можливість проводити тестування продукції прямо на місці, що дає змогу вносити корективи в реальному часі. Також існує варіант передати тестування компанії Brave1, де експерти самостійно здійснять перевірку та підготують для партнерів докладний звіт з отриманими результатами.
"Україна - місце, де народжуються оборонні інновації. Тут формується досвід та експертиза, які змінюють підходи до сучасної війни. І саме тут варто тестувати нові технології", - наголосили у Brave1.
Артем Мороз, керівник відділу зв'язків з інвесторами компанії Brave1, під час оборонної конференції у Вісбадені поділився з агентством Reuters, що "це дозволяє нам отримати уявлення про доступні технології", а також зазначив, що компанії зможуть усвідомити, які рішення насправді ефективні на передовій.
Мороз зазначив, що даною схемою проявляється значний інтерес, проте не озвучив жодної компанії, яка уклала угоду на її застосування. Він також утримався від розкриття деталей її функціонування або можливих витрат, якщо такі передбачені.
Згідно з інформацією експерта, у 2023 році уряд заснував кластер Brave1, який включає онлайн-платформу. Ця платформа надає можливість українським оборонним компаніям шукати інвестиції, а також дозволяє військовим підрозділам України робити замовлення на озброєння. Кластер також підготував перелік військових технологій, які бажає протестувати.
"У нас є список пріоритетів. Одним з головних буде протиповітряна оборона, як-от нові можливості протиповітряної оборони, перехоплювачі безпілотників, системи наведення зі штучним інтелектом, усі рішення проти плануючих бомб", - сказав він.
Безпілотні системи у воді та електронні системи профілів на землі також є у списку пріоритетів України, як і вдосконалені системи управління вогнем або наведення зі штучним інтелектом для підвищення точності гаубиць.
Згідно з інформацією OBOZ.UA, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп уклав попередню угоду з НАТО, що стосується надання озброєння Україні. Це включає в себе передачу військової допомоги з запасів країн-учасниць Альянсу, з подальшим їхнім поповненням американським озброєнням.