У 2025 році Україна зайняла лідируючу позицію серед імпортерів польської картоплі.
Україна - головний покупець картоплі з Польщі
Польща експортувала рекордну кількість картоплі у 2025 році, відвантаживши з січна по серпень на зовнішні ринки понад 107 тисяч тонн продукції. При цьому найбільшим покупцем стала Україна, яка забезпечила майже половину експортної виручки, пише Fresh Plaza.
Найбільші покупці, тис. тонн:
Протягом зазначеного періоду експортні надходження досягли 151,99 млн злотих (30,4 млн євро), що є значним зростанням у порівнянні з минулим роком, коли вони становили 110,04 млн злотих (22,0 млн євро). При цьому український ринок забезпечив близько половини цих доходів, склавши 73,94 млн злотих (14,8 млн євро).
Водночас імпорт картоплі до Польщі перевищує експорт. Так, за вісім місяців було завезено 171,69 тис. тонн на суму близько 55,2 млн євро. Основним постачальником була Німеччина.
Згадаємо, що Україна зайняла провідні позиції на глобальному ринку картоплі. Лідерство, як і раніше, належить Китаю, який відповідає за 24% світового виробництва. Частка України становить 6%, а серед країн Європейського Союзу найбільшими виробниками картоплі є Нідерланди, Польща, Бельгія та Німеччина.





