Україна впроваджує інноваційні технічні рішення для забезпечення стабільної роботи енергетичної системи, - за словами Галущенка.


Цю інформацію озвучив міністр енергетики України Герман Галущенко, повідомляє РБК-Україна, посилаючись на Telegram-канал Міністерства енергетики.

У відомстві повідомили, що на Німецько-українському бізнес-форумі в Берліні представник уряду інформував західних партнерів про "проблеми, з якими стикається українська енергетика внаслідок регулярних атак на інфраструктуру".

Галущенко підкреслив значення "оперативних та дієвих заходів", які забезпечують Україні стабільне електропостачання.

"Ми переосмислюємо наші енергетичні стратегії, аби адаптуватися до постійних і масштабних атак на нашу інфраструктуру," - зазначив міністр.

Ці методи, зокрема, охоплюють активне впровадження розподіленої генерації, а також встановлення різноманітного обладнання, такого як газові турбіни, газопоршневі установки та генератори, які функціонують в екстремальних умовах, у різних регіонах.

Галущенко також підкреслив, що це становить виклик і для виробників техніки, оскільки їм необхідно тестувати, як їхнє обладнання працює в умовах, що виходять за межі звичайних.

Крім того, міністр розповів, що набутий Україною під час війни досвід "є унікальним і може стати цінним для міжнародної спільноти".

"Багато технічних рішень, які ми ухвалили цього року, дозволили нам вистояти", - сказав глава Міненерго.

Під час обговорення на форумі також піднімалася тема подальшої інтеграції України в європейський енергетичний сектор.

За словами Галущенка, країна досягла "значного прогресу в реформуванні енергетичних ринків, що підтверджується позитивною оцінкою останнього звіту Європейської комісії".

Міністр також підкреслив, що були розроблені правові норми, які сприяють залученню інвестицій у сферу енергетики.

"Минулого року ми ухвалили новий закон про відновлювані джерела енергії, і зараз ми дуже швидко впровадили його у багатьох інших законодавчих актах, що дозволило змінити підхід до цієї галузі", - сказав Галущенко.

Він зазначив, що з точки зору військової безпеки українська сторона розглядає відновлювані джерела енергії не лише як екологічну ініціативу чи частину "зеленого" переходу, а також як ключовий аспект безпеки енергопостачання, що має безпосереднє відношення до національної безпеки.

Related posts