Україна розробила нову високоточну плануючу бомбу, яка може стати вирішальним засобом у сучасній війні, - повідомляє Forbes.
Це сприятиме Збройним Силам України у розв'язанні кількох актуальних питань.
Російські КАБи виявилися ключовим елементом у просуванні агресорів на сході України цього року. Проте тепер Збройні Сили України готові дати відсіч, використовуючи свої плануючі бомби.
В недавньому відеозапису, зробленому екіпажем українського винищувача Су-27, можна побачити бомбардувальник Су-24, який несе під своїм крилом прототип плануючого боєприпасу. Як зазначає Forbes, українці, не обмежуючись американськими JDAM-ER і французькими Hammer, очевидно, мають намір оснастити свої літаки боєприпасами, розробленими в Україні.
Бригадний генерал Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов ще в червні заявив, що Україна розробляє новий комплект планування та наведення для перетворення некерованих бомб радянського зразка на високоточні боєприпаси. Випробувальний політ на Су-24 став важливим кроком у розробці цієї зброї.
Як зазначається, завдяки крилам і встановленому на хвості ракетному прискорювачу, ймовірно, бомба з GPS-наведенням дуже схожа на Hammer. Можливо, українці розробляючи свої боєприпаси дещо скопіювали французьку зброю. Відомо, що "Хаммер" досягає відстані до 65 км. ПС ЗСУ, очевидно, задоволені дальністю та точністю цієї бомби, чого не скажеш про об'єми постачання. Париж обіцяв надавати по 50 таких снарядів на місяць. При цьому росіяни скидають щомісяця по 3000 КАБів вздовж всієї лінії фронту.
"Якщо Україні вдасться організувати виробництво нової бомби, це дозволить їй активніше реагувати на кампанію російських бомбардувань. Ця нова бомба стане частиною розширеного асортименту боєприпасів, виготовлених в Україні, до якого вже входять крилата ракета "Нептун", новий "ракетний дрон" "Паляниця", а також кілька моделей односторонніх ударних безпілотників, у тому числі щонайменше дві версії безпілотного спортивного літака, здатного подолати тисячу кілометрів із бойовим навантаженням", - повідомляє видання.
Крім того, створюючи власні високоточні боєприпаси, Україна звільняється від повної залежності від непостійних союзників щодо ключових військових можливостей. Це також дозволить обійти обмеження союзників щодо ударів по російських цілях. Найкритичнішим є те, що американці забороняють українцям стріляти точними балістичними ракетами, вглиб Росії. Це стосується й авіабаз, з яких злітають російські літаки і потім атакують Україну.
"Це (нова бомба, - УНІАН) залишатиметься ідеєю доки авіація повністю не випробує нову бомбу та заводські інструменти для створення зброї. Військово-повітряні сили України озброїли декілька типів бойових літаків американськими та французькими плануючими бомбами, зокрема Су-24, Су-27 та МіГ-29. Усі три типи могли б згодом нести нову українську бомбу", - підсумовує Forbes.
Ще у червні "Фокус" писав, що росіяни вже визнають небезпеку від коригованих авіабомб українського виробництва. Вони вважають, що ЗСУ будуть використовувати нові боєприпаси з західними винищувачами, а коригувати їх будуть за допомогою виведення зображення цілей на супутники союзниками.
У Defence Express порівняли застосування КАБів Силами оборони та окупаційною армією.