Українці можуть зіткнутися з відключеннями електрики тривалістю до 12 годин у зимовий період: які наслідки це матиме?
На сьогоднішній день існує кілька варіантів розвитку подій стосовно можливих відключень електроенергії в зимовий період.
Взимку Україна може зіткнутися з великим дефіцитом генеруючих потужностей, що може призвести до відключень електроенергії.
Цю інформацію озвучив фахівець Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, повідомляє "24 Канал".
Експерт представив кілька можливих сценаріїв і роз'яснив, які фактори вплинуть на введення обмежень у осінньо-зимовий сезон.
Корольчук вважає, що всі прогнози можна класифікувати на ті, що належать до оптимістичного підходу, і ті, що демонструють песимістичний погляд.
Згідно з оптимістичними оцінками, у випадку, якщо 8-9 енергоблоків атомних електростанцій працюватимуть стабільно, а зима виявиться помірною без різких заморозків, можна очікувати відновлення близько 3 Гігаватів з 6 Гігаватів втрачених потужностей. У цьому сценарії планується, що електропостачання буде відключатися на 12 годин.
Проте існує й песимістичний варіант розвитку подій. Корольчук зазначає, що якщо вдасться відновити лише 2000 Мегават потужності, а кількість працюючих блоків на АЕС зменшиться до 6-7, і при цьому зима буде суворою, а Росія продовжить атаки на енергетичну інфраструктуру, то можливі ситуації, коли електрики не буде до 20 годин на добу.
Нагадаємо, Сергій Нагорняк, член енергетичного комітету Верховної Ради, висловив думку, що за зимових температур до -10 градусів українці зможуть розраховувати на електропостачання протягом 12-14 годин, тоді як залишені 10 годин вони залишаться без світла.
Генеральний директор компанії Yasno передбачає, що взимку в енергетичній системі може виникнути дефіцит електроенергії в межах 30-35%.