Українці стали отримувати нові рахунки за газ: які деталі варто знати?
Українці почали отримувати нові рахунки від газових компаній за послуги технічного обслуговування. Це пов'язано з плановими перевірками внутрішніх газових систем у будинках. Особливо важливо проводити такі перевірки під час опалювального сезону, оскільки в багатьох квартирах встановлені індивідуальні газові колонки та котли. У разі несправностей витоки газу можуть викликати серйозні наслідки для життя. Газівники зазначають, що рахунки за технічне обслуговування надсилатимуть не щомісячно, а з інтервалом у кілька років.
Цю інформацію висвітлено в репортажі ТСН.
Команда, що займається технічним обслуговуванням газових мереж, проводить обстеження житлових будинків. Їм потрібно ретельно оглянути кожну трубопровідну систему та крани, щоб упевнитися у відсутності витоків. В одній з перших локацій стало очевидно, що їх візит не був марним. Прилад виявляє витік. Хоча будинок досить новий і труби виглядають у відмінному стані, наступна локація обіцяє бути без жодних неприємних несподіванок.
"Технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж проводиться з метою виявлення можливих витоків газу та запобігання аварійним ситуаціям. Це обслуговування базується на системі планового профілактичного контролю, що, простими словами, забезпечує безпечні умови для споживачів газу", - зазначив начальник пресцентру Дніпровської філії "Газмережі" Микита Лучкін.
Згідно зі статистичними даними, у кожному українському багатоповерховому будинку спеціалісти з газу виявляють до десяти витоків. Наприклад, у Дніпрі з початку року було перевірено більше 700 житлових споруд, і вдалося ліквідувати близько 9 тисяч витоків.
Згідно з установленими стандартами, технічне обслуговування газових мереж слід проводити кожні три або п’ять років. Частота робіт визначається тривалістю експлуатації мереж. Відповідно, за цю послугу також потрібно буде сплачувати раз на декілька років.
"Коли йдеться про термін експлуатації газових мереж у багатоквартирних будинках, що перевищує 25 років, такі системи повинні проходити обслуговування кожні три роки. Відповідно, плата за технічне обслуговування нараховується раз на три роки. У випадку, якщо газові мережі використовуються менше 25 років, плата за технічне обслуговування здійснюється один раз на п'ять років", - зазначає Микита Лучкін, начальник пресцентру Дніпровської філії "Газмережі".
У Дніпрі абоненти вже почали отримувати перші квитанції за ТО. Там зазначений окремий рахунок. Та окрім планових робіт з техобслуговування, багато клопоту і з працездатністю розподільних мереж у цілому. Найбільше роботи у прифронтових регіонах, де росіяни свідомо б'ють по електро-, водо- і газмережах. З початку року фахівці "Газмережі" ліквідували понад 1400 аварій. Відновили розподіл газу у майже 60 тисяч домогосподарств.
"Ворог регулярно пошкоджує наші газорозподільні мережі. Ми реагуємо на це, намагаємося вчасно все владнати і поновити стале постачання, стабільне постачання природного газу нашим споживачам. Це важливо. І я впевнений, що наші споживачі помітили нашу реакцію щодо швидкості відновлення, а також стабільності постачання газу в усіх регіонах", - каже голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов.
У компанії "Нафтогаз" підкреслюють, що забезпечення газової безпеки є важливим навіть у воєнний час. Якщо ви відчуваєте незвичний запах у вашій квартирі, терміново телефонуйте за номером 104. Також важливо регулярно проводити обслуговування газових мереж та обладнання. Профілактика аварій завжди є кращою, ніж усунення їх наслідків.