Українці почали відчувати більший страх перед зростанням цін та знеціненням гривні.


Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані щомісячного дослідження компанії Info Sapiens.

Індекс поточного стану знизився до 55,9 пункту, що на 2,3 пункту менше, ніж у серпні. У вересні індекс економічних очікувань також впав, знизившись на 10,9 пункту і досягнувши 83,8 пункту.

У вересні спостерігалося зростання індексу очікувань щодо динаміки безробіття на 1,8 пункту, досягнувши 120,6 пункту. Індекс інфляційних очікувань піднявся на 4,6 пункту і тепер становить 187,7 пункту. Крім того, індекс девальваційних очікувань зріс на 7,2 пункту, досягнувши 169,7 пункту.

Індекс споживчих настроїв продовжує демонструвати коливання. Після двох місяців зростання, індекс знову зафіксував негативну тенденцію. Його значення значно знизилося в порівнянні з попереднім місяцем та минулим роком. Ситуація серед населення залишається стабільною, але причинами негативних змін в індексі є погіршені економічні прогнози — громадяни менш оптимістично оцінюють як свої фінансові перспективи, так і загальний економічний розвиток країни, — зазначають аналітики Info Sapiens.

Індекс споживчих настроїв в Україні формується на основі вибіркового аналізу домашніх господарств. У рамках цього дослідження проводиться опитування тисячі респондентів, які є особами віком від 16 років.

Індекси можуть коливатися в діапазоні від 0 до 200. Значення 200 свідчить про те, що всі громадяни мають позитивне сприйняття економічної ситуації. Індекс на рівні 100 вказує на те, що частки позитивних і негативних оцінок є рівними. Якщо ж індекс нижчий за 100, це свідчить про те, що в суспільстві переважають негативні оцінки.

Related posts