Українці матимуть можливість отримати додаткові кошти на закупівлю дров і вугілля: хто може скористатися цією допомогою.
Як зазначає РБК-Україна, інформація базується на постанові, ухваленій 15 жовтня 2024 року під номером 1169.
Додаткова підтримка надається особам, які мають право на пільги, але не отримують комунальних послуг з постачання теплової енергії для централізованого опалення, а також не користуються природним газом чи електрикою для індивідуального обігріву.
Також, фінансову допомогу можуть отримати ті, хто користується пільгами або житловими субсидіями.
Надання додаткової підтримки в опалювальному сезоні здійснюється з урахуванням таких норм та граничних показників вартості твердого пічного побутового палива:
1) мінімальні норми забезпечення населення твердим пічним побутовим паливом для надання пільг в опалювальному сезоні 2024/25 року - обсяг твердого палива, яке може виділити 12064500 Ккал тепла (яке орієнтовно можна отримати із 6,22 тонни свіжозрубаної деревини з рівнем вологості 50 відсотків або 1,87 тонни кам'яного вугілля, що представлені на ринку України);
2) Мінімальні стандарти забезпечення населення твердим побутовим паливом для отримання житлових субсидій в опалювальний сезон 2024/25 року передбачають наступне: обсяг твердого пального, який здатен надати 14 367 096 Ккал теплової енергії на одне домогосподарство за рік. Це еквівалентно приблизно 7,41 тонни свіжозрубаної деревини з вологістю 50% або 2,23 тонни кам'яного вугілля, доступного на українському ринку.
3) Граничний рівень вартості твердого пального для побутових печей, який слугуватиме для надання додаткової підтримки в опалювальному сезоні 2024/25, становить 0,001239538695 гривні за 1 Ккал.
4) У майбутніх опалювальних періодах вказані максимальні значення вартості твердого пального для побутових печей будуть коригуватися з урахуванням коефіцієнта очікуваної інфляції.
Обсяг додаткової підтримки визначається як різниця між сумою нарахованих коштів пільг або житлових субсидій, що призначені для придбання твердого пічного пального, з урахуванням мінімальних норм забезпечення цим паливом та встановленого максимального показника його вартості, і сумою вже нарахованих або виплачених коштів пільг або субсидій на те ж придбання, також з урахуванням вказаних норм та граничної вартості.
Відповідно до ухвали, Пенсійний фонд України має до 25 вересня, перед початком опалювального сезону, що триває з жовтня по квітень (у 2024 році - до 15 жовтня), повідомити отримувачів пільг та житлових субсидій через мобільний зв'язок або електронні комунікації. Це включає використання веб-порталу електронних послуг ПФУ та мобільного додатку. Однак, це не стосується тих одержувачів, які вже надали свою згоду. Отримувачі повинні до 30 вересня (у 2024 році - до 22 жовтня) звернутися до органів ПФУ з метою підтвердження пільг для себе та своїх родичів, на яких поширюється ця допомога, у зручний для них спосіб.
Після отримання даних від Пенсійного фонду України щодо одержувачів пільг або житлових субсидій, які потрібні для реалізації виплати додаткової підтримки, партнери протягом десяти робочих днів здійснюють переказ коштів на банківський рахунок, відкритий у банку за стандартом IBAN, на який зареєстрований одержувач.
В 2024 році обмін даними та виплата додаткової підтримки, згадані в першому абзаці цього пункту, буде реалізовано до 10 та 23 грудня відповідно.
У 2024 році додаткова фінансова підтримка буде надаватися за рахунок державного бюджету, а також завдяки коштам партнерів відповідно до угоди про співпрацю, укладеної між Міністерством соціальної політики, Пенсійним фондом України та Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців.