Українцям пояснили, яким буде стан цін на бензин на автозаправних станціях: які прогнози на серпень.


У серпні 2025 року в Україні ціни на бензин і дизель, ймовірно, залишаться на стабільному рівні, коливаючись в межах 59 гривень за літр для бензину та 56 гривень для дизельного пального, без значних змін у ринковій ситуації. При цьому, варто очікувати, що ціни на скраплений газ можуть знизитися на 50 копійок до 1 гривні за літр завдяки надлишку пропозиції та помірному попиту на оптовому ринку.

Цю інформацію озвучив аналітик консалтингової фірми Нафторинок Олександр Сіренко в інтерв'ю для ЗМІ. Він зазначив, що на ринку поки що немає суттєвих причин для різких змін цін, хоча маржа автозаправних станцій та коливання валютного курсу залишаються ключовими чинниками.

Експерт вказує, що за останні три тижні світові ціни на нафту утримуються в межах $68-70 за барель. Це значно нижче, ніж у червні, коли ціна сягала $77. Цей фактор дає підстави сподіватися на стабільність на оптовому ринку нафтопродуктів у Європі, що, в свою чергу, може вплинути на прогнозовані роздрібні ціни в Україні. На кінець липня середні ціни на автозаправних станціях склали:

За словами Сіренка, малоймовірно, що ціна бензину перетне психологічну межу в 60 грн за літр, хоча все залежатиме від валютного курсу. Наразі дефіциту на ринку немає, але й зниження цін не спостерігається: АЗС не поспішають знижувати вартість, утримуючи маржу.

На відміну від бензину та дизельного пального, ситуація з цінами на скраплений газ виглядає більш змінною. Після незначного підвищення наприкінці червня (додаткові 50 копійок за літр), аналітики прогнозують невелике зниження цін у серпні - на 50 копійок або до 1 гривні за літр. Наразі середня вартість газу складає близько 34 грн/л, хоча коливання цін досить значні:

Ціни на пальне можуть коливатися не лише в різних регіонах, а й залежать від бренду автозаправки та обсягів постачання. В Україні на формування цін на паливні ресурси впливають три основні фактори:

Незважаючи на те, що дефіциту товарів немає, а ситуація в цілому виглядає стабільною, ціни все ще залишаються на високому рівні в порівнянні з періодом до війни. Це можна пояснити загальною інфляцією, проблемами з логістикою постачань та геополітичними факторами.

Як повідомлялося раніше на OBOZ.UA, у різних куточках України спостерігається торгівля підробленим пальним, зокрема бензином. Один з останніх інцидентів було зафіксовано в Київській області, де організували як виробництво фальсифікату, так і його продаж через мережу контрольованих автозаправних станцій.

Related posts