Україні необхідний новий "Маршалівський план", - зазначив Келлог.


Спецпредставник президента США Кіт Келлог заявив, що міжнародні партнери мають допомогти Україні у відбудові, запровадивши для неї свій "План Маршалла".

Цю точку зору він озвучив під час дискусії, що була організована ініціативою Ялтинської Європейської Стратегії (YES) спільно з Фондом Віктора Пінчука напередодні міжнародної конференції з відновлення України URC-2025, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Келлог акцентував на значущості відновлення України, порівнюючи цю ситуацію з післявоєнним періодом, коли Сполучені Штати реалізували План Маршалла для європейських держав.

"На мою думку, Україні потрібно вжити аналогічних заходів," - зазначив спецпредставник, підкресливши, що це стане надзвичайно складним викликом.

За його оцінкою, ситуація зараз дуже складна, тож потрібно досягти припинення вогню. Келлог високо оцінив дії Президента України та його команди "за те, як розумно вони поводилися".

На думку цього дипломата, оголошення про припинення вогню здатне реально сприяти закінченню війни. "Як колишній військовослужбовець, мені важко усвідомити той масштаб насильства, який ми спостерігаємо нині в Україні... Коли втрачаєш більше мільйона солдатів, це справжнє масове вбивство", - зазначив він, підкресливши, що страждають також мирні жителі, а міста зазнають руйнувань.

Для порівняння, генерал у відставці зазначив, що армія США залишила В'єтнам, зазнавши втрат у 68 тисяч військових. Як акцентував Келлог, у той час Сполучені Штати оголосили: "Досить! Просто зупиніться!".

І тепер українці погодилися на припинення вогню, але це була одностороння згода, констатував він.

Спецпредставник президента США особливо акцентував на темі повернення українських дітей. Дональд Трамп, за його словами, переймається цією проблемою, тож наполягав у розмовах з Володимиром Зеленським, що вона має бути одним з пунктів переговорів з росіянами - і український лідер погодився.

Келлог звернувся до українських солдатів, що знаходилися в залі: "Ваші дії сьогодні стануть частиною історії вже завтра".

Як було зазначено, Володимир Зеленський провів бесіду з Кітом Келлогом щодо ключових напрямків співпраці в оборонній сфері. Серед тем обговорення були поставки військової техніки, укріплення системи протиповітряної оборони, а також важливість посилення санкційного тиску на Російську Федерацію.

Related posts