Руки очищують. Китай раптово зменшив обсяги постачання товарів до Росії.


Конвеєр торгівлі між Росією та Китаєм, що забезпечує експорт нафти, газу і вугілля на схід, а в зворотному напрямку постачає споживчі товари та технологічні новинки, раптом зазнав збоїв.

За підсумками жовтня поставки китайських товарів до Росії скоротилися на 10,4% у річному вираженні, повідомляє Reuters з посиланням на дані митниці КНР.

Зниження китайського експорту до Росії відбулося вперше з липня, а незабаром після цього почав знижуватися і загальний обсяг торгівлі: у листопаді він склав 145,9 млрд юанів ($20,14 млрд), що на 5% менше порівняно з жовтнем.

Протягом 11 місяців обсяги торгівлі між Росією та Китаєм досягли $222,8 млрд, при цьому темпи зростання практично зупинилися, на відміну від початкових етапів війни. У 2022 році взаємний товарообіг зріс на 34%, досягнувши $190 млрд, у 2023 році показник зріс ще на 26%, до $240 млрд, тоді як за період січень-листопад 2024 року зростання склало лише 2,1%.

Згідно з словами Єгора Сусіна, керуючого директора ГПБ Private Banking, уповільнення темпів російсько-китайської торгівлі, ймовірно, пов’язане з "труднощами у фінансових розрахунках". З початку року російські підприємства відзначають проблеми з блокуванням платежів у банках країн, які вважаються "дружніми", зокрема в Китаї, де, за даними на літо 2024 року, затримувалося близько 80% фінансових операцій.

Раніше повідомлялося, що російське підрозділ одного з ключових китайських банків вирішило припинити співпрацю з клієнтами з Росії.

Складнощі у фінансових розрахунках з китайськими банками в Росії виникли наприкінці 2023 року. Це пов’язано з указом президента США Джо Байдена, який надав можливість американському Міністерству фінансів вводити вторинні санкції проти банків третіх країн, що співпрацюють з російськими компаніями, які перебувають під санкціями, а також надають підтримку оборонно-промисловому комплексу Росії.

У квітні 2024 року кілька китайських банків зупинили прийом платежів у юанях з Росії, оскільки вони почали хвилюватися про можливість вторинних санкцій з боку Сполучених Штатів.

У липні 2024 року китайські банки заявили, що вважають юані з Росії "брудними" і відмовляються їх приймати. Наразі приблизно 80% платежів у юанях повертається назад у РФ. Також повідомлялося про те, що ЦБ готуються до сценарію, коли біржові торги юанем доведеться також зупинити.

4 грудня 2024 року стало відомо, що Китай припинив постачання, на які сподівався Кремль.

Related posts