Уряд Німеччини ухвалив рішення відновити військову реєстрацію.
На тлі відчутного дефіциту кадрів у Бундесвері та зростання безпекових загроз уряд ФРН схвалив у середу на своєму засіданні нові правові засади військової служби.
Міністерство оборони Німеччини виклало ключові аспекти нової стратегії на своєму офіційному веб-сайті, повідомляє Укрінформ.
У зв'язку з серйозним загостренням небезпечної ситуації в Європі через агресивну війну Росії проти України, Бундесвер планує ще активніше концентрувати свої зусилля на національній безпеці та захисті Північноатлантичного альянсу. "Часи змінюються, і Німеччина повинна забезпечити свій спокій, а також бути готовою до дій у періоди криз", - підкреслили у міністерстві.
Схвалений урядом проєкт передбачає, що в Німеччині замість нинішньої системи "добровільної військової служби як особливого громадянського обов'язку" буде впроваджено "нову військову службу". Основна мета — збільшити кількість "доступних" резервістів у визначені терміни. Це планується здійснити через оновлення військового обліку. У практичному вимірі це означатиме, що всі чоловіки повинні будуть надати свої дані органам реєстрації у формі онлайн-анкети, зокрема, вказати своє бажання та можливості проходження військової служби; у разі відмови їм може загрожувати штраф. Жінки не зобов'язані заповнювати такі анкети, проте матимуть можливість зробити це за власним бажанням.
"Це дозволить оновити дані. Таке рішення прийнято з метою отримання більш чіткої картини щодо придатності та кваліфікації призовників," - повідомили представники військового відомства Німеччини.
Всіх бажаючих служити в армії запросять на "оцінювання", щоб визначити, в якій ролі вони можуть бути найбільш корисними в разі потреби. Однак це не гарантує, що кандидат обов'язково стане військовослужбовцем. Бундесвер планує запросити близько 10 тисяч чоловіків для участі в добровільній військовій службі та прагне зробити цю можливість "привабливою".
Нова військова служба триватиме від 6 до 23 місяців, і кожен матиме можливість обрати найбільш зручний для себе термін.
Нововведення не замінить собою інші види служби, зокрема, на професійній основі, по контракту тощо.
У Міністерстві оборони наголошують, що нещодавні зміни не означають відновлення призову на військову службу. Резервістам потрібно буде зібратися лише в разі "надзвичайної ситуації".
Навіть у спокійні часи Бундесвер повинен бути готовим до швидкого розширення у випадку надзвичайних ситуацій. Для цього важливо знати, хто може бути залучений та наскільки вони відповідають вимогам. Відповідно, в законопроекті, який ухвалив уряд, наголошується, що нова військова служба має на меті оптимізувати використання потенціалу молоді та майбутніх резервістів. Це створює важливі умови для швидкого доступу до надійної бази даних і вже існуючих адміністративних структур у разі відновлення обов'язкової військової служби в умовах напруженості та потреби в обороні. Такий підхід суттєво підвищить оперативну готовність Збройних сил, - зазначено в пояснювальній записці.
Законопроєкт повинен бути затверджений Бундестагом і Бундесратом.
У 2011 році, після 55 років безперервної діяльності, Німеччина зупинила систему призову, що призвело до припинення військового обліку. Відтоді не було потреби відновлювати обов'язкову військову службу, і ситуація не змінилася. На даний момент чисельність особового складу Бундесверу складає менш ніж 180 тисяч військовослужбовців.