Всі атомні електростанції в Україні зменшили свою продуктивність як заходи безпеки у відповідь на загрози обстрілів, повідомляє МАГАТЕ.


Як передає Укрінформ, про це заявив у четвер генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі.

"Гроссі повідомив, що вдруге менш ніж за два тижні Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська атомні електростанції знизили свою потужність у якості запобіжного заходу на фоні масштабних військових дій в країні."

Як повідомив він, дві групи МАГАТЕ, що здійснюють діяльність в Україні, були змушені шукати притулок у сховищах під час сигналів тривоги.

Загалом усі девʼять реакторів на атомних станціях знизили потужність. Один реактор, на Рівненській АЕС, відключено від мережі.

Всі атомні електростанції забезпечуються зовнішнім електроживленням, хоча Хмельницька АЕС втратила контакт з двома лініями електропередач, як зазначив генеральний директор МАГАТЕ.

"Енергетична інфраструктура України характеризується великою крихкістю та вразливістю, що становить серйозну загрозу для ядерної безпеки, - зазначив Гроссі. - Я ще раз наголошую на необхідності максимальної військової обережності в районах, де розташовані ключові ядерні установки та інші об'єкти, що від них залежать."

Зазначається, що повідомлень про прямі пошкодження АЕС не надходило, але удари вкотре вплинули на роботу електропідстанцій, які використовуються АЕС для передачі та отримання електроенергії.

Ці електричні підстанції постраждали внаслідок обстрілів, зокрема в серпні.

Команди МАГАТЕ провели інспекції семи підстанцій, розташованих поза межами атомних електростанцій в Україні, у вересні та жовтні. Метою візитів було оцінити наслідки обстрілів, що відбулися у серпні. Після виявлення суттєвих пошкоджень експерти дійшли висновку, що спроможність енергетичної системи забезпечувати надійне електропостачання для українських АЕС за межами їх території істотно знизилася.

Згідно з повідомленнями глави МАГАТЕ, організація й надалі буде аналізувати рівень ушкоджень об'єктів і електропередавальних ліній, які є критично важливими для забезпечення ядерної безпеки.

"МАГАТЕ буде й надалі вжити всіх можливих заходів для зниження ймовірності ядерного інциденту в умовах цієї жахливої війни," - зазначив він.

У своїй заяві Гроссі не вказав на Росію як країну, яка проводить атаки на енергетичну інфраструктуру України.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна неурядова організація "Грінпіс" у Центральній та Східній Європі розкритикувала МАГАТЕ за те, що агентство не виконує свого завдання із захисту українських АЕС від російських ракетних атак.

Related posts