В Антарктиці зафіксовано значну втрату морського льоду: дослідники роз'яснили, які наслідки це може мати.


Дослідники підкреслили, що штормові явища в районі Антарктиди можуть з'являтися все частіше.

Шторми навколо Антарктиди стають дедалі інтенсивнішими внаслідок зменшення морського льоду, що, за словами дослідників, є "зміною, яку не спостерігали протягом останнього століття". Вони вважають, що ці зміни можуть істотно вплинути на кліматичну ситуацію, як повідомляє IFLScience.

У свіжому дослідженні, проведеному Національним океанографічним центром Великої Британії та опублікованому в журналі Nature, було проаналізовано безпрецедентно низький рівень морського льоду в Антарктиці під час зими 2023 року.

Вчені відзначають, що протягом цієї зими концентрація морського льоду у великих регіонах морів Ведделла, Беллінсгаузена і Росса стала на 80% нижчою за звичайний рівень. Вони вважають, що така різка зміна могла викликати хвильові ефекти в усій ширшій кліматичній системі континенту.

У виданні пояснили, що протягом темних зимових місяців морський лід діє як захисний щит. Він обмежує передачу тепла з відносно теплого океану у більш холодну атмосферу.

Відповідно, коли крижаний покрив зникає, тепло вільно переміщується в атмосферу. Через такий ефект кількість тепла, що виділяється в атмосферу океаном у деяких районах Антарктиди, подвоїлася.

Відзначається, що коли тепло проникає в атмосферу, це може викликати бурі. Відповідно, вважається, що втрата льодовикових мас у 2023 році призвела до збільшення частоти таких явищ у найбільш уражених регіонах на сім днів на місяць, якщо порівнювати з даними, зафіксованими в період з 1990 по 2015 роки.

"Протягом майже 40 років кількість льоду в морі навколо Антарктиди збільшувалася незначно, але істотно, досягнувши рекордного максимуму в 2014 році. Але за цим послідувало значне танення морського льоду у 2016 році, а у 2023 році втрати були безпрецедентними, і у 2024 році зберігався майже рекордно низький рівень", - поділилися у своєму дослідженні кліматологи з Національного центру атмосферних досліджень у Колорадо Лора Л. Ландрам та Еліс К. Дювів'є.

Дослідники підкреслили, що в майбутньому такі погодні явища можуть відбуватися ще частіше.

"Наскільки ж незвичайним виявився 2023 рік? У 2024-му в Антарктиці знову спостерігалося вкрай низький рівень зимового морського льоду. Ці дві екстраординарні зими можуть свідчити про системні зміни, пов'язані з новими умовами в Південному океані", - йдеться в дослідженні.

Дослідники виявили міжзоряний "коридор", що сполучає нашу Сонячну систему з іншими зорями. Як пояснюють вчені, наша Сонячна система знаходиться в унікальній зоні космосу, відомій як Локальна гаряча бульбашка.

Також, астрономи виявили джерело загадкових потужних вибухів у Всесвіті. Раніше походження цього феномену залишалося невідомим, але тепер у науковців з'явилися нові гіпотези щодо його природи.

Related posts