В Австрії виникла політична дискусія через 30 тисяч сирійців, які відзначали падіння режиму Асада.
У Австрії святкування тисяч сирійських іммігрантів у центрі Відня у зв'язку з падінням режиму сирійського диктатора Башара аль-Асада спровокувало політичну суперечку щодо її законності.
Цю інформацію передає Kurier, згідно з повідомленням "Європейської правди".
У зв'язку з подіями у Сирії іммігранти у Відні анонсували мітинг, у якому заявили участь 3000 людей. Натомість на вулиці Відня вийшли близько 30 тисяч сирійців.
Відхилення від заявленої кількості учасників викликало серед політиків дискусії щодо законності проведення акції. У відповідь на це ультраправа "Австрійська партія свободи" розпочала кампанію з вимогою відставки міністра внутрішніх справ.
Критика від "Австрійської партії свободи", як пишуть, значною мірою пов'язана із забороною іншої демонстрації минулої суботи, у якій партія була зацікавлена, що пояснили інтересом місцевого бізнесу і вільного трафіку у центрі. Очільник партії у Відні обурився, що поки "місцевих мешканців залякують штрафами й водометами за антиурядовий протест, натовпу сирійців дозволяють безперешкодно йти через центр Відня".
Поліція Відня зазначила, що організатори дотрималися часового регламенту, за яким про подібні заходи потрібно повідомляти за 48 годин. Початково мітинг планували як акцію солідарності з сирійськими повстанцями, але через карколомні темпи подій у Сирії вона перетворилася на масові святкування падіння режиму Асада.
"Лише внаслідок розвитку подій, очікувана кількість учасників різко збільшилася в останній момент. Особа, що зареєструвала акцію, відповідає за її проведення, проте не нестиме жодних наслідків, якщо фактична кількість учасників перевищить заявлену", - зазначила прес-секретар поліції Анна Гутт.
У правоохоронних органах зазначили, що, на відміну від протесту, про який скаржилася "Австрійська партія свободи", цього разу захід був запланований на неділю і не повинен суттєво перешкоджати руху в центрі столиці.
В цілому акція пройшла спокійно, однак не обійшлося без ряду інцидентів. Проти близько 50 осіб були ініційовані адміністративні справи за використання піротехнічних засобів та безпілотних літальних апаратів. Одне з кримінальних звинувачень пов'язане з нападом на представника ЗМІ.
Нагадуємо, що внаслідок падіння режиму Асада в Сирії Австрія прийняла рішення призупинити обробку заявок на отримання притулку від сирійських громадян. Подібні кроки також вжили численні інші європейські держави.