В аналітичному центрі ISW роз'яснили, чому підтримка Сполучених Штатів є надзвичайно важливою для України.
Допомога з боку Сполучених Штатів має вирішальне значення для України, оскільки Вашингтон швидко та в значних обсягах надає Києву важливі озброєння і запаси ракет для систем протиповітряної оборони. Одночасно Україна продовжує отримувати військову підтримку від своїх західних союзників.
Цю інформацію наводить звіт Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). В даний час українська сторона активно взаємодіє з союзниками з США та Європи.
"Сполучені Штати продовжують бути єдиним союзником України, здатним надати їй ключові системи озброєння, зокрема засоби протиповітряної оборони, у значних обсягах і в стислі терміни," - йдеться в статті.
3 липня Президент Володимир Зеленський оголосив про підписання меморандуму, який установлює довгострокове стратегічне партнерство з американською компанією Swift Beat, яка спеціалізується на автономних технологіях. В рамках цієї угоди у 2025 році планується виробництво сотень тисяч безпілотників-перехоплювачів, призначених для знищення російських дронів Shahed, а вже у 2026 році обсяги виробництва мають зрости.
Крім того, 1 липня міністр оборони України Рустем Умеров оголосив про старт міжнародної програми спільного виробництва озброєння в рамках формату Ramstein. Програма передбачає розробку зброї як на українській території, так і за її межами у співпраці з міжнародними партнерами.
Міністр оборони Швеції Пол Йонсон 3 липня заявив, що Стокгольм виділить додаткові 1,5 мільярда шведських крон (близько 156 мільйонів доларів) на закупівлю понад десяти нових артилерійських систем Archer, а також на посилення спроможностей у сфері далекобійних ударів, підводного бою та логістичної підтримки України.
2 липня Міністерство оборони Латвії оголосило, що до міжнародної коаліції з питань безпілотників, яку очолюють Велика Британія та Латвія, приєдналися Бельгія і Туреччина. Напередодні, 1 липня, латвійське оборонне відомство також повідомило про схвалення передачі Україні 42 бронетранспортерів Patria та іншої військової техніки.
2 липня, британська оборонно-безпекова компанія Prevail Partners заявила про початок партнерства з українським виробником дронів Skyeton International. Співпраця передбачає нарощування виробництва далекобійних безпілотників для потреб України та забезпечення Британії сучасною військовою технікою.
Крім того, 1 липня джерела в німецьких службах безпеки повідомили виданню Die Welt, що Німеччина уклала контракт на фінансування виготовлення понад 500 далекобійних безпілотників Антонов-196 "Лютий" для передачі Україні.
ISW продовжує підкреслювати, що підтримка з боку США, зокрема у вигляді систем протиповітряної оборони та ракет Patriot, є критично важливою для України в її зусиллях захистити оборонно-промислову базу (ОПРБ) і зберегти можливості, отримані від міжнародних партнерів, у контексті загроз з боку російських дальнобійних атак. Ці системи, які постачаються США, є необхідними для того, щоб ОПРБ України змогла стати значною мірою автономною та забезпечувати свої потреби через внутрішнє виробництво, - зазначається в повідомленні.
Згідно з інформацією, наданою OBOZ.UA, речниця Держдепартаменту США Теммі Брюс зазначила, що, враховуючи рішення про тимчасове припинення постачання боєприпасів Україні, основним напрямком діяльності відомства залишається дипломатія. Вона також підкреслила, що Держдепартамент не має жодного впливу на ухвалення рішень щодо постачання зброї Україні.