Чекаючи на потяг: в Інтернеті з'явилися унікальні знімки пасажирів київського залізничного вокзалу 1915 року.
Протягом тривалого періоду Центральний залізничний вокзал вважався основними воротами столиці України, Києва. У 1915 році один фотограф-аматор зафіксував на своїх світлинах кілька основних пасажирів, які користувалися цим важливим транспортним вузлом.
В соціальній мережі Facebook у групі "Спрага: в Києві цікаво" були опубліковані старі фотографії. На них також можна розглянути окремі деталі дерев'яного вагону, який слугував місцем для очікування потягів в ті часи.
"Київ, 1915 рік. На залізничному вокзалі", - йдеться в повідомленні.
На опублікованих фото можна побачити пасажирів вокзалу, які чекають на прибуття свого потяга. Можливо це селяни, які приїжджали до столиці на заробітки або на базар, щоб не тільки купити але й продати.
Варто додати, що на той час будівлі Центрального залізничного вокзалу, як такої, не існувало. Ще 1913 року стару споруду було розібрано, натомість неподалік, в районі сучасної кінцевої зупинки швидкісного трамваю "Старовокзальна" було зведено тимчасовий, як тоді вважалося, дерев'яний барак. У 1914 році було закладено тільки фундамент нових головних воріт Києва.
Київ-Пасажирський - це станція позакласного типу, що обслуговує пасажирів на Південно-Західній залізниці та є основною залізничною станцією столиці України. Вона є частиною Київського залізничного вузла. Станція була зведена в період з 1868 по 1870 роки для забезпечення руху поїздів на маршрутах "Київ - Балта" та "Київ - Курськ", будівництво яких завершилось у 1870 році. Розташована вона була в долині річки Либеді, на місці колишніх солдатських казарм.
Сьогодні велопрогулянки стали одним з найулюбленіших способів активного відпочинку для киян. Цікаво, що велосипед як транспортний засіб здобув популярність ще на початку 1910-х років, про що свідчать світлини першої велосипедистки столиці.
За інформацією OBOZ.UA, у 1970-х роках у Києві спостерігався значний спад рівня води в Дніпрі. Це призвело до появи широких мілин між островами, що розташовані між лівим і правим берегами столиці.