В Офісі Президента визначили основних супротивників в Європі щодо конфіскації російських активів.

У прес-службі президента повідомили, що серед головних супротивників конфіскації російських активів в Європі можна виділити Бельгію, Францію, Німеччину та Італію.
Джерело: Ірина Мудра, заступник керівника Офісу президента, в ефірі телеканалу, повідомляє "Укрінформ".
Пряма мова Мудрої: "Основними супротивниками конфіскації активів у Європі є Бельгія, оскільки їхні кошти зберігаються в Euroclear, а також Франція, Італія та Німеччина."
Вони висловлюють побоювання, що їхні компанії можуть втратити активи в Росії. Наше заперечення полягає в тому, що це не зупиняє Росію. Вони вже здійснювали конфіскацію і будуть продовжувати це робити з активами так званих недружніх держав.
Деталі: Вона зазначила, що Euroclear, Clearstream та центральні банки є основними фінансовими установами, які утримують російські кошти, і які не прагнуть відмовлятися від приблизно 300 мільярдів доларів.
Пряма мова Мудрої: "Це аспект економіки, але також і політики. Головна проблема полягає в тому, що, на жаль, нинішні лідери країн не мають політичної волі для конфіскації цих активів. Великі держави побоюються, що це може створити небезпечний прецедент і, в свою чергу, загрожувати їхнім інтересам".
Деталі: Мудра заявила, що Україні, звісно, не потрібно передавати одним траншем всі ці 300 мільярдів.
Пряма мова Мудрої: "Можна зберігати ці кошти у фонді, розташованому в одній з європейських країн. Використовуючи ці фінанси, ми зможемо ефективно ними керувати, щоб Україна отримала найбільшу вигоду від їх адміністрування. Це повинно стати основним джерелом для реалізації рішень компенсаційної комісії, яку ми також плануємо створити".
Деталі: Вона зазначила, що наразі тривають дипломатичні переговори стосовно формування цієї комісії.
Пряма мова Мудрої: "І третя компонента - це компенсаційний фонд. Під цей фонд ми і намагаємося отримати рішення про конфіскацію російських активів, передачу їх в цей фонд і потім (планується - ред.) - використання (цих коштів - ред.) для виконання рішень компенсаційної комісії. Їх не буде достатньо. На сьогодні це біля 300 мільярдів доларів".
Деталі: Мудра підкреслила, що йдеться не про особисті активи російських громадян чи компаній, а виключно про суверенні активи Російської Федерації.
Цитата Мудрої звучить так: "Цього недостатньо. Наразі, за оцінками Світового банку та Єврокомісії, загальні збитки складають приблизно 586 мільярдів доларів. Це лише половина від необхідної суми. Якщо ж врахувати втрати, починаючи з 2014 року, ця цифра зросте в рази. Тому я не виключаю, що загальна сума може сягати одного трильйона доларів".