В Україні існує потреба в розширенні контингенту мобілізованих: депутат пояснив причину.


На думку Романа Костенка, це необхідно для того, щоб продовжити термін підготовки осіб, які підлягають мобілізації.

Для того, щоб запровадити в Україні збільшення часу підготовки мобілізовних, потрібно збільшити їхню кількість. Про це в інтерв'ю УНІАН сказав секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, полковник Служби безпеки України Роман Костенко.

На його погляд, якщо ми впровадимо циклічні програми і учасники більше часу проведуть у навчальних закладах, це призведе до триваліших періодів, коли Збройні Сили України не отримуватимуть нових ресурсів.

"Частини будуть без поповнення. Тому треба буде більше людей для того, щоб їх поповнювати", - наголосив військовий.

Він також зазначив, що іноді чоловіки, яким за 50 років, краще вчаться і фізично розвинутіші, ніж ті, кому до 30-ти.

"Але в цілому, звичайно, що для бойових підрозділів (молодші - УНІАН) більше підходять і краще навчаються, і більш сучасні, бо сучасне поле бою потребує сучасного мислення. І сучасні засоби ураження, сучасна зброя також потребує тих, хто, скажімо так, більш осучаснений. Це, я вважаю, молодь. Тому ті, хто до 30-ти, - звичайно, їм має бути пріоритет", - зазначив Костенко.

Також депутат зазначив, що в даний час новобранців навчають основам під час підготовки.

"Ти береш до рук автомат, риєш окоп і ведеш вогонь по ворогу. Це лише основи. Тому важливо розглянути програму бойової підготовки та мету навчання бійця. Пілот, інженер, піхотинець, десантник, морський піхотинець — це абсолютно різні спеціалізації, про які варто говорити, враховуючи їхні завдання. Наприклад, навчити пілота за півроку - це практично неможливо. А ось піхотинця можна підготувати за кілька місяців. Після цього він набере бойового досвіду і стане більш кваліфікованим", - зазначає Костенко.

Головний сержант Центру рекрутингу сил тероборони Денис Семирог-Орлик назвав цивільні професії, які дуже потрібні у ЗСУ. За його словами, у першу чергу підрозділи "розбирають" медиків і водіїв категорії С (керування вантажівками).

Раніше УНІАН інформував про наміри Міністерства оборони автоматизувати процедуру видачі повісток. Зокрема, передбачено впровадження можливості створення повісток у електронному форматі, що дозволить уникнути витрат часу на їх друк та ручне заповнення.

Related posts