В Україні оновили умови виходу на пенсію: скільки років стажу потрібно мати з 1 січня.
В Україні з 1 січня 2025 року вступають в силу нові, більш суворі вимоги для виходу на пенсію у віці 60 і 63 років. Раніше, щоб отримати пенсію в 60 років, необхідно було мати не менше 31 року трудового стажу, але тепер ця вимога підвищується до 32 років. Крім того, для тих, хто не зміг своєчасно вийти на пенсію, вік виходу на пенсію в 63 роки також змінився – тепер потрібно мати 22 роки стажу замість попередніх 21.
Цю інформацію містить закон "Про обов'язкове державне пенсійне страхування". У 2026 році мінімальний вік підвищиться до 33 років, а згодом, до 2028 року, він продовжить зростати, поки не досягне 35 років.
Свій стаж (щоправда тільки після 2004 року) можна подивитись на порталі ПФУ. Тут можна пройти верифікацію через Дію або свій банк та в особистому кабінеті перевірити і орієнтовну дату виходу на пенсію, і орієнтовний розмір пенсії, і свій стаж. Якщо є стаж до 2004 року, його треба рахувати, наприклад, за даними з трудової книжки.
В Україні не планують підвищувати пенсійний вік. Наразі таких намірів немає. Як стало відомо з дослідження, проведеного OBOZ.UA, новий проєкт пенсійної реформи, навпаки, спрощує доступ до пенсійної системи. Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович та її перша заступниця Дарина Марчак неодноразово підкреслювали, що підвищення пенсійного віку не передбачено.
Як раніше писав OBOZ.UA, в Україні з'явився проєкт пенсійної реформи, розроблений Мінсоцом, згідно з яким введуть новий принцип щорічної індексації пенсій. Документ опублікували на сторінках Федерації профспілок. Індексацію, як і зараз, будуть проводити раз на рік у березні. Однак замість того, щоб перераховувати пенсії, збільшуючи закладений показник зарплати на 50% інфляції та 50% від темпів зростання зарплат, пенсію будуть перераховувати за новою формулою.