В Україні спостерігається зростання підтримки ідеї вступу до НАТО без урахування окупованих територій.


Відсоток респондентів, які висловили готовність підтримати вступ України до НАТО, навіть якщо деякі території залишаться під окупацією Росії, зріс до 47%. Півтора року тому цю ініціативу підтримували лише 33% опитаних.

Цю інформацію наводить РБК-Україна, спираючись на результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" разом із Центром Разумкова. Відомості також розміщені на сайті Контракти.UA.

36% респондентів не згодні підтримувати вступ до НАТО, якщо певні території України залишаться під окупацією. Це на 16 відсоткових пунктів менше, ніж у червні 2023 року.

Частіше про неготовність підтримати вступ до НАТО, якщо частина українських територій залишиться окупованою, повідомляли: респонденти, старші 50 років (40%); респонденти, які до повномасштабного вторгнення проживали у східних (36%), центральних (38%), південних (48%) областях; респонденти, які живуть за межею бідності (46%); респонденти, які мають близьких на тимчасово окупованих територіях (42%).

Опитування було здійснене фондом "Демократичні ініціативи" у співпраці з Центром Разумкова в період з 29 листопада до 14 грудня 2024 року. Дослідження охоплювало території під контролем українського уряду, де не відбуваються бойові дії. У ході опитування методом особистих зустрічей було опитано 1518 осіб. Теоретична похибка вибірки складає не більше 2,6%.

Нагадаємо, за даними опитувань фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, 55% українців вважають, що найкращим варіантом гарантування безпеки для України є вступ до НАТО. Нейтральний статус, забезпечений міжнародними гарантіями, підтримує 12% опитаних.

Крім того, більшість українців (60%) вважають, що унеможливити повторну військову агресію з боку Росії здатен вступ України до НАТО. Варіант відновлення ядерного статусу обрали 39%.

Related posts