У Японії відійшла у вічність 101-річна принцеса, яка була невісткою відомого імператора Хірохіто.


Японська імператорська родина вимирає у прямому та переносному сенсах.

У Японії на 101-му році життя пішла з життя найстарша членкиня імператорської родини принцеса Юріко. Цю інформацію передає видання The Independent.

Юріко з'явилася на світ 4 червня 1923 року. У 1941 році вона стала дружиною принца Такахіто, молодшого брата відомого імператора Хірохіто, який керував Японією під час Другої світової війни. 15 листопада 2024 року, коли принцеса Юріко померла у лікарні Токіо, вона вже була найстаршою живою представницею японського імператорського дому.

У березні Юріко перенесла інсульт і пневмонію. З того часу була в реанімації та не виходила з неї. Її загальний стан погіршився протягом останнього тижня. Причина смерті офіційно не називається, але за даними японських ЗМІ принцеса померла від пневмонії.

Протягом свого життя Юріко виховала п'ятьох дітей. Вона поділяла захоплення свого чоловіка, який займався дослідженням історії стародавнього Близького Сходу. Окрім цього, вона виконувала певні офіційні обов'язки та активно залучалася до благодійної діяльності. Принцеса перенесла втрату не лише свого чоловіка, що пішов з життя у 2016 році, але й усіх трьох синів.

Смерть Юріко скорочує імператорську сім'ю Японії до усього 16 живих членів, включаючи лише чотирьох чоловіків, що вкотре загострює дискусію про доцільність збереження престолонаслідування лише за чоловічою лінією.

Окрім діючого імператора, на цей момент живий 88-річний принц Масахіто, який є сином імператора Хірохіто. Його статус у лінії престолонаслідування третій, але через свій похилий вік, навряд чи він зможе стати імператором.

Принц Фуміхіто, 58-річний молодший брат теперішнього імператора, має реальну можливість стати імператором. Оскільки чинний імператор має тільки одну доньку і не має синів, Фуміхіто займає першу позицію в черзі на трон.

Наймолодший представник імператорської родини, 18-річний принц Хісахіто, племінник діючого імператора Нарухіто, наразі займає друге місце в черзі на престол. Він є основною надією японських монархістів, оскільки сподіватися на розширення імператорського дому за рахунок нових спадкоємців від трьох інших живих чоловіків цього роду вже стало безперспективно.

Ця обставина викликає суттєві труднощі для монархічної системи, яка виключає можливість правління жінок. Влада розглядає варіанти, як підтримати стабільність престолонаслідування, уникаючи залежності від жіночих кандидатур.

Як писав УНІАН, у січні на конкурсі краси "Міс Японія" перемогла уродженка України Кароліна Шіїно. Ця подія спричинила скандал в країні, оскільки не всі японці були в захваті від того, що дівчина з європейським типом зовнішності стала офіційною топ-красунею Японії.

Через місяць після отримання титулу Кароліна вирішила від нього відмовитися, але не через критику, а через свою неприйнятну поведінку.

Ми також обговорювали, що Японія стикається з труднощами в управлінні величезним напливом туристів. Японці вже розмірковують над способами обмеження цього потоку.

Related posts