Величезна сонячна панель у Китаї — зображення від NASA
"Величезна сонячна стіна" у кубукій пустелі міститиме 3,46 мільйона сонячних модулів, а її загальна потужність досягне 100 гігават.
Китай розпочав вражаючий проєкт зі створення "Великої сонячної стіни", що включає 3,46 мільйона сонячних панелей, які простягаються уздовж північного краю пустелі Кубуки в автономному районі Внутрішня Монголія. Про це повідомляє China Daily.
Згідно з інформацією з джерела, пустельна місцевість Кубукі є надзвичайно перспективною для розміщення сонячних електростанцій. Ця територія характеризується великим потенціалом в сонячній енергії, отримуючи близько 3100 годин сонячного світла щороку.
Лю Тяньюнь, заступник керівника бюро лісового господарства та пасовищ в місті Ордос, підкреслив, що цей проєкт не зможе зрівнятися з Великою китайською стіною за своєю довжиною. Проте, його планується розширити на приблизно 400 кілометрів при середній ширині в 5 кілометрів.
За інформацією представника влади, остаточна версія проекту "Велика сонячна стіна" стане новим рекордсменом за площею серед фотоелектричних станцій у Китаї. Після завершення будівельних робіт її потужність досягне 100 гігаватів.
Зі свого боку NASA опублікувало нову фотографію частини "Великої сонячної стіни", зазначивши, що панелі встановлюються в довгій вузькій смузі дюн на південь від річки Хуанхе між містами Баотоу і Баяннур.
У NASA підкреслили, що ініціатива "Велика сонячна стіна" має на меті виробити стільки енергії, щоб повністю покрити потреби Пекіна, де проживає близько 22 мільйонів осіб.
Нагадуємо, що наразі енергетичні компанії презентують інноваційні варіанти установки сонячних панелей на балконах, навісах, різноманітних інфраструктурних об'єктах, залізничних коліях та навіть на водній поверхні.
Ізраїльський стартап Nobify також анонсував розробку інноваційного масиву датчиків з використанням штучного інтелекту, які інтегровані в мережу шлангів для розпилення води. Ця система призначена для відлякування птахів, що літають над плавучими сонячними панелями.