Верховна Рада ухвалила рішення про звільнення прем'єр-міністра України: які будуть подальші кроки?


16 липня Верховна Рада прийняла рішення про відставку прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, що керував урядом з 2020 року. Цю ініціативу підтримали 261 народний депутат, жоден з яких не висловився проти. З відставкою прем'єра розпочався процес кадрових змін у Кабінеті Міністрів. Які подальші кроки будуть зроблені в цій ситуації?

Юлія Свириденко. Зображення з публічних ресурсів.

В Україні функціонує змішана політична система, в рамках якої коаліція обирає прем'єр-міністра, кандидатура якого вноситься президентом на голосування до Верховної Ради. Парламент має затвердити цього кандидата. Після цього прем'єр-міністр формує склад уряду, пропонуючи кандидатури міністрів, які також підлягають затвердженню ВР, де переважає партія "Слуга народу".

Очікується, що 17 липня парламент розгляне склад нового Кабінету Міністрів, очолювати який, ймовірно, буде нинішня перша віцепрем'єрка та міністерка економіки Юлія Свириденко. Її кандидатуру запропонував президент Володимир Зеленський.

Згідно з прогнозами народного депутата Ярослава Железняка, в новому складі Кабінету Міністрів можуть бути реалізовані такі зміни:

Інші міністри, ймовірно, залишаться на своїх місцях.

15 липня, під час зустрічі з Свириденко та Федоровим, Володимир Зеленський озвучив список пріоритетних завдань для нового Кабінету Міністрів на найближчі шість місяців. Серед ключових завдань були зазначені значне збільшення виробництва озброєнь в Україні, комплексна підтримка дронової програми для Збройних Сил України, глибока дерегуляція економіки, активізація соціальних програм підтримки населення, а також впровадження реформ і модернізаційних ініціатив.

Раніше інформаційний портал "Коментарі" інформував про потенційного кандидата на посаду прем'єр-міністра України – Юлію Свириденко.

Крім того, в "Коментарях" згадали, що Безугла висловила претензії Зеленському у зв'язку зі Свириденко.

Related posts