Від Єлизавети II до принцеси Кейт: які ще королівські наречені обирають обручки з валлійського золота?


Британська королівська родина славиться тим, що майже всі жінки в її складі носять обручки, виготовлені з валлійського золота. Які причини цього вибору та звідки виникла така традиція, ми розглянемо в нашому матеріалі.

Валлійське золото, що цінується за свою рідкість і походження, є одним із найзатребуваніших дорогоцінних металів у світі.

З 1923 року цей матеріал почали використовувати для створення королівських обручок. Традиція виникла під час весільної церемонії Елізабет Боуз-Лайон та принца Альберта, які в майбутньому стали королевою Єлизаветою та королем Георгом VI. Обручка нареченої, яка йшла до вівтаря 26 квітня 1923 року, була виготовлена зі золота, добутого з рудника Клогау Сент-Девід у Північному Уельсі. Перед весіллям їй було подаровано самородок золота, і вона вирішила використати його для виготовлення своєї обручки.

Згідно з інформацією з quora.com, у Уельсі на сьогоднішній день не здійснюється видобуток золота. Ймовірно, запаси валлійського золота можуть поступово вичерпатися, що робить його потенційно одним з найцінніших і найрідкісніших видів золота у світі.

Обручки королеви-матері Єлизавети, виготовлена в 1923 році, королеви Єлизавети II, яка побачила світ у 1947 році, а також обручки принцеси Маргарет 1960 року, принцеси Анни 1973 року і Діани, принцеси Уельської 1981 року — усі вони створені з одного і того ж самородка.

У листопаді 1981 року Британський королівський легіон презентував королеві злиток вагою 36 грамів, виготовлений з 21-каратного валлійського золота, призначений для створення королівських обручок. Зокрема, частина цього золота була використана для виготовлення каблучки Сари, герцогині Йоркської, у 1986 році.

Обручка герцогині Корнуольської, яка тепер є королевою Каміллою, була створена з валлійського золота, видобутого в копальні Клогау Сент-Девідс та в річці Мавдах, що розташована в Королівському лісі.

Також обручку герцогині Кембриджської (а нині принцеси Уельської) було виготовлено зі злитка валлійського золота, подарованого принцу Вільяму його бабусею, королевою Єлизаветою II, на честь його весілля 2011 року. Як і обручку герцогині Сассекської Меган було зроблено з валлійського золота, злиток також став подарунком Єлизавети II її онуку принцу Гаррі.

Принцеса Євгенія, молодша дочка принца Ендрю та Сари Йоркської, також обирає обручки з валлійського золота. В той же час її старша сестра Беатріс вирішила відступити від традицій, вибравши обручку з платини, яка гармонійно поєднується з її діамантовою заручальною каблучкою.

Жінки залишаються вірними традиціям, прикрашаючи свої пальці символами кохання, тоді як не всі чоловіки дотримуються цього звичаю. Наприклад, принц Вільям Уельський, ще до одруження з Кейт Міддлтон у 2011 році, заявив їй, що не планує носити обручку. Він пояснив своє рішення тим, що не любить ювелірні вироби.

Його дід принц Філіп, чоловік королеви Єлизавети II, теж не носив обручку. У молодості він носив лише перстень з печаткою на мізинці, але потім перестав носити і його. Король Чарльз, старший син Філіпа та Єлизавети II - теж носить перстень на мізинці. На ньому зображено власний геральдичний знак, що складається з трьох білих страусових пір'їн, що виходять із золотої корони. На стрічці під короною написано девіз Ich dien, який перекладається з німецької як "Я служу".

Безумовно, принц Гаррі виявився не таким, як його дід, батько чи брат. Коли він ухвалив рішення зв’язатися узами шлюбу з американською акторкою, він висловив намір носити обручку.

І якщо на пальці Меган красується валлійське золото, то принц Гаррі обрав символ кохання із білого золота з текстурованим обрамленням.

Чоловіки принцес Беатріс (Едоардо Мапеллі-Моцці) та Євгенії (Джей Бруксбенк), а також чоловік Зари Тіндалл, Майк Тіндалл, також носять обручки.

Related posts