Відмова від отримання повістки: ТЦК роз'яснили можливі наслідки такого рішення.


Цю інформацію надає РБК-Україна, посилаючись на пояснення Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У випадку, якщо резервіст або військовозобов'язаний відмовляється прийняти повістку під час дій представників ТЦК, складається акт про відмову. Цей документ підписується щонайменше двома членами групи, що проводить оповіщення, і вручається громадянину.

Далі акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) ТЦК для притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.

У випадку, якщо особа відмовляється відвідати військовий комісаріат, поліцейський, що входить до складу групи з оповіщення, має право на адміністративне затримання та транспортування громадянина до територіального центру комплектування, керуючись статтями 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Окрім цього, при проведенні заходів з оповіщення та перевірки військово-облікових документів громадян, фахівці ТЦК використовують технічні пристрої та засоби, оснащені автоматичними функціями фото- та відеозйомки, зокрема для:

При цьому відеофіксація при оповіщенні та перевірці документів відбувається безперервно. Це можуть бути як бодікамери, так і портативний відеореєстратор у руках працівника ТЦК.

Нагадуємо, що в Україні повістки можуть бути вручені уповноваженими особами територіальних центрів комплектування, а також співробітниками районних і міських державних адміністрацій (військових адміністрацій), органів місцевого самоврядування та роботодавцями.

Уповноважені особи можуть передати повістку як за адресою проживання, так і в будь-якому громадському місці чи на території роботодавця.

Related posts