Зростання інфляційних показників та оподаткування: Які чинники позначаться на інвестиційному ринку в 2025 році.
Рік 2025 може виявитися складним для інвестиційної сфери України. Наприкінці цього року спостерігається значне підвищення річної інфляції, яка досягла 11,2%. Це, у свою чергу, позначилося на прибутковості найбільш затребуваних інвестиційних інструментів, таких як облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) та банківські депозити.
У статті LIGA.net розглядаються основні тенденції, які можуть вплинути на інвестиційний ринок у 2025 році. Досліджуються найкращі напрямки для інвестицій та популярні фінансові інструменти, що варто врахувати.
Засновник та президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак каже, що суттєвий вплив на інвестиційний ринок матиме саме зростання інфляції та збільшення військового збору.
"Привабливість облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) може знизитися, якщо їх дохідність не зросте, оскільки річна інфляція вже перевищує 11%. Наразі дохідність ОВДП коливається в межах 14-17%, залежно від терміну розміщення. Однак відстань між дохідністю та рівнем інфляції поступово скорочується. Реальна дохідність ОВДП, з урахуванням інфляції, становила більше 10%, але тепер вона зменшилася до 3-5% на рік, що вже не так привабливо. Хоча обсяги інвестицій фізичних осіб в ОВДП продовжують зростати, це зростання може сповільнитися в наступному році," - зазначає Тарас Козак.
Що стосується корпоративних облігацій, то зростання військового збору з 1,5% до 5% суттєво зменшило їхню чисту дохідність. Через зростання інфляції до 11,2% річні депозити з середньою ставкою 14% мають нижчу дохідність, ніж інфляція. Тобто реальна дохідність відʼємна.