Екзотичний сад у вашій оселі: поради щодо вирощування манго з кісточки вдома


Квітникарі прагнуть розвивати колекцію екзотичних рослин прямо на своїх підвіконнях. Хоча вирощування авокадо, апельсинів, мандаринів та лимонів стало звичним, секрети вирощування манго з кісточки в домашніх умовах залишаються невідомими для багатьох.

Виростити манго в домашніх умовах можливо, але варто зазначити, що рослина з кісточки плодоносити не буде. Для цього його потрібно буде щепити. Зате навіть без плодів манго здатне прикрасити будь-який інтер'єр просторих приміщень.

Як виростити манго з насіння: підбір та підготовка посадкового матеріалу

Плід манго відрізняється овальною або яйцеподібною формою, його поверхня гладка і має червонуватий або жовтий відтінок. М'якоть цього фрукта вкрай ніжна і соковита, її колір може варіюватися від помаранчевого до рожевого. Всередині м'якоті знаходиться одне плоске насіння, яке є досить великим (до 50 г) і має жорстку, шорстку оболонку.

Сьогодні екзотичний фрукт можна без проблем придбати в будь-якому супермаркеті. На що звертати увагу під час покупки? Плід повинен бути цілісним, не мати вм'ятин чи ушкодженої шкірки, після натискання -- залишатися пружним. Коли манго стигле, його плодоніжка зазвичай має сильний хвойний запах. Якщо запах кислий чи спиртовий, значить, фрукт почав псуватися. А ось відсутність запаху говорить про те, що плід ще недостиг.

Для того щоб недозрілі плоди швидше дозріли, їх варто помістити в паперовий пакет і залишити вдома на 3-5 днів. Щоб ще більше прискорити цей процес, можна покласти до пакета банан або яблуко.

Мангова рослина з насіння: детальний посібник крок за кроком

Як вибрати об'єм та тип ґрунту

При виборі контейнера для посадки слід врахувати кілька ключових аспектів: рослина має довгу стрижневу кореневу систему, тому важливо одразу підготувати просторий горщик. Варто пам'ятати, що пересаджувати молоді сіянці не рекомендується. Однак і занадто великий горщик не буде оптимальним, оскільки коріння може страждати від недостатньої аерації через товстий шар ґрунту.

Крім того, важливо, щоб у горщика були отвори для дренажу та піддон.

Для вирощування манго з кісточки необхідно використовувати грунт з нейтральною лужною реакцією. Такий субстрат можна купити в спеціалізованих магазинах або приготувати самостійно, змішавши садову землю з піском, торфом та перлітом для покращення її структури, водо- і повітропроникності. Не забудьте про дренажний шар, який має бути щонайменше 5 см. Для цього підійдуть дрібні камінці, битий цегла або керамзит.

Як виростити манго з кісточки?

На землі викопайте невелику ямку і акуратно розмістіть пророщене насіння, опустивши коріння вниз. Якщо ви не провели попереднє пророщування, просто посадіть насіння так, щоб його довга частина була спрямована вниз.

Після цього обов'язково полийте землю, помістіть ємність подалі від прямих сонячних променів. Щоб прискорити процес проростання, можна створити тепличні умови (постійно висока вологість і стабільна температура). Для цього ємність можна накрити поліетиленовою плівкою чи скляною банкою (лише саму насінину). Укриття потрібно регулярно знімати на 15 хвилин, щоб насіння "дихало".

Скільки часу потрібно для росту манго? Це деревце розвивається досить швидко. На його тонкому стеблі поступово з'являються нові листочки, які спочатку мають фіолетовий відтінок. Подальший процес вирощування не викличе особливих труднощів. Важливо забезпечити рослині достатньо сонячного світла (оптимально на південному вікні), здійснювати регулярний полив (1-2 рази на тиждень) використовуючи відстояну воду кімнатної температури, а також щоденно обприскувати листя.

Деревце можна підживити додатково. Найкращим варіантом стане універсальна комплексна суміш, призначена для кімнатних рослин. У зимовий період манго не потребує спокою, проте можна забезпечити йому додаткове освітлення за допомогою фітолампи.

Коли рослина досягне півтораметрової висоти, потрібно проводити щорічне весняне обрізання. Перші три роки раз на сезон деревце пересаджують, підбираючи більший горщик. Далі можна пересаджування проводити раз на три роки.

Также стоит обратить внимание на:

Related posts