Унікальний випадок в історії Сполучених Штатів: Трамп обере жінку на посаду керівника апарату Білого дому.
"Сьюзі - жорстка, розумна, інноваційна, і нею всі захоплюються і її поважають. Сьюзі продовжить невпинно працювати, щоб знову зробити Америку великою. Це заслужена честь - мати Сьюзі як першу жінку-начальника в історії Сполучених Штатів. Я не сумніваюся, що вона змусить нашу країну пишатися нею", - заявив Трамп.
Видання уточнюють, що Вайлс є фактичним керівником переможної кампанії республіканця. Вона широко визнана як у найближчому оточенні Трампа, так і за його межами за керування його самою дисциплінованою та реалізованою кампанією. Її вважали головним претендентом на посаду глав апарату Білого дому.
Вайлс здебільшого трималася осторонь уваги, навіть відмовившись скористатися мікрофоном для виступу під час святкування перемоги Трампа рано в середу. Вона уникала формального призначення на посаду менеджера кампанії, щоб не стати мішенню, враховуючи репутацію Трампа, який часто змінював людей на цій позиції.
За інформацією AP, призначення Сьюзі Уайлс є першим суттєвим кроком Трампа у ролі обраного президента. Це може стати критичним тестом для його майбутньої адміністрації, оскільки йому потрібно оперативно зібрати команду, здатну ефективно керувати великим федеральним урядом. Хоча Вайлс не має значного досвіду роботи у федеральних структурах, вона володіє міцними зв’язками з новообраним президентом.
Під час передвиборчої кампанії Вайлс змогла зробити те, що вдавалося небагатьом: допомогти контролювати імпульси Трампа - не докоряючи йому і не читаючи йому нотацій, а заслуживши поваги і показуючи йому, що для нього буде краще, якщо він послухається її порад, а не проігнорує їх.
Вісім років тому Трамп відмовився від ретельного планування своєї перехідної команди. Натомість він найняв різношерстий набір помічників з передвиборної кампанії, членів сім'ї та республіканських інсайдерів, які провели більшу частину свого першого року на посаді, займаючись внутрішніми чварами, які домінували в новинному висвітленні нової адміністрації. Це було те, що багато експертів вважають основною помилкою, яка підкосила президента, який був новачком у Вашингтоні та уряді, коли він склав присягу.
Протягом свого першого терміну Трамп змінив чотирьох керівників штабу, серед яких був і той, хто пропрацював на цій посаді цілий рік. Ця кадрова ротація стала частиною безпрецедентних змін у його адміністрації. Багато з ключових радників були звільнені Трампом, який був незадоволений тим, що вони почувалися під контролем чи вели себе занадто поблажливо. Інші ж опинилися в центрі ідеологічних сварок у рамках фракційного Західного крила.
Помічники Трампа сподіваються, що вибір Вайлса свідчить про те, що обраний президент прагне створити більш згуртовану команду, яка, однак, майже напевно залишиться менш традиційною, ніж у його попередників-демократів чи республіканців.
Також Трамп, який у 2016 році запевняв, що буде залучати "тільки найкращих спеціалістів", неодноразово висловлював думку, що найбільшою помилкою свого першого терміну в президенстві було те, що він обирав не тих людей. Як він зазначає, тоді він був новачком у Вашингтоні і не мав достатнього досвіду. Однак зараз, на його думку, він усвідомлює, кого саме слід залучати як "найкращих" і кого краще уникати при формуванні своєї адміністрації.