Вступ до храму Пресвятої Богородиці 2024: які дії строго заборонені сьогодні
Історія введення Пресвятої Богородиці до храму.
Свято Введення було засноване церквою приблизно в IX столітті. Проте, його популяризація по Європі розпочалася лише в другій половині XV століття.
Третя Пречиста, також відома як Вхід у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії, присвячена раннім етапам життя Діви Марії. Згідно з переказами апокрифічних текстів, Марія з'явилася на світ у родині Йоакима та Анни після їхніх щирих молитов та обіцянки передати дитину на служіння Богу в Єрусалимському храмі.
Дівчину привели до священнослужителів, коли їй виповнилося три роки – ця подія стала знаковою, оскільки заклала основи її моральних цінностей. Коли Марія досягла підліткового віку, їй рекомендували знайти нареченого, оскільки перебування в храмі без шлюбу вважалося неприпустимим і оскверняло святе місце.
Проте Марія вирішила не йти на компроміс, обравши залишитися незайманою та присвятити своє життя вірі й служінню Богу. З тих пір Діва Марія стала однією з найзначніших фігур у християнській традиції.
Сьогодні, у зв'язку з святкуванням введення в храм Пресвятої Богородиці, на ранкових службах відзначається велич Діви Марії, а також відбувається Літургія.
Пресвята Богородиця шанується як захисниця жінок, тому в цей день молитви до неї набувають особливої сили. Запалюючи свічки в храмах під час свята Введення, віряни просять про підтримку, заступництво, жіноче щастя, безтурботні пологи або жадану вагітність.
Окрім цього, сьогодні звертаються з проханням про прощення гріхів. Саме в Третю Пречисту батьки приводять своїх дітей до храму для проведення першої сповіді.
У народних традиціях Введення в храм Пречистої Богородиці слугувало межою між осіннім і зимовим періодами, а також визначало час для садово-городніх робіт.
Наші предки вважали, що в день Введення можна передбачити, яким буде наступний рік. Перший гість, що завітає, нібито символізує або бідність і негаразди, або ж добробут і здоров'я, в залежності від його статі, фінансового становища та мети візиту.
Відповідно до старовинних українських традицій і вірувань, на Введення не можна:
Проте, у Введення немає чітких церковних заборон щодо праці. Варто зазначити, що під час Різдвяного Посту, який триває в цей час, сьогодні дозволено вживати рибу. Тим не менш, рекомендується присвятити цей день роздумам та молитвам.
Сьогодні в новому стилі святкує свій день ангела Олександр.
Крім того, згідно з старим календарем, 21 листопада відзначають день ангела ті, хто носить імена Гаврило, Михайло, Павло та Марта.
21 листопада у різних куточках світу святкують численні свята та важливі події: