WSJ: Ізраїль ліквідував всі іранські системи ППО С-300.
26 жовтня, під час авіаударів по військовим цілям на території Ірану, Ізраїль знищив три російські зенітно-ракетні системи С-300, які все ще були на озброєнні Ірану. Цю інформацію оприлюднила газета Wall Street Journal, посилаючись на дані з американських та ізраїльських джерел.
Ці системи, які виконували важливу роль у системі протиповітряної оборони Ірану, змогли перехопити, за інформацією газети, щонайменше кілька сотень ракет, що були націлені на об'єкти в Ірані під час повітряної операції, в якій взяли участь приблизно сто ізраїльських винищувачів. Три з чотирьох комплексів, які Росія постачала Ірану, були знищені в ході цієї атаки, а четвертий був знищений раніше.
Згідно з інформацією, наданою американським Інститутом вивчення війни (ISW), один з комплексів С-300 був розміщений поблизу аеропорту в Тегерані, тоді як ще два комплекси забезпечували охорону енергетичної інфраструктури, зокрема нафтового порту, нафтопереробного заводу та газового родовища.
Зенітний ракетний комплекс С-300, який знаходиться на службі в Ірану, є вдосконаленою версією, що була модернізована наприкінці 90-х років XX століття. Цей комплекс спочатку був прийнятий на озброєння радянської армії в кінці 70-х років.
За словами аналітиків, із втратою комплексів С-300 багато критично важливих об'єктів Ірану залишаються беззахисними перед ракетною атакою. Можливостей отримати від Росії сучасніші ЗРК С-400 у нього немає, оскільки Москва використовує всі наявні в неї резерви для ведення бойових дій в Україні.
Згідно з повідомленням Wall Street Journal, нещодавній інцидент, разом із знищенням кількох російських комплексів C-300 українськими збройними силами під час конфлікту в Україні та успішними ударами по ЗРК С-400, завдає значного удару по іміджу російської оборонної галузі. В виданні наводяться слова аналітиків, які вважають, що традиційні замовники російського військово-промислового комплексу можуть почати шукати нових постачальників озброєння. Це, в свою чергу, може сприяти зростанню попиту на продукцію південнокорейських, ізраїльських, американських та китайських виробників.