"Яблуко не падає далеко від яблуні": які звички діти переймають від своїх батьків.


Які звички діти отримують у спадок від своїх батьків, розкриває РБК-Україна (проект Styler).

Якщо у батьків спостерігаються погані харчові звички, діти, як правило, наслідують їх, обираючи шкідливу їжу на шкоду здоровій. Вони стикаються з труднощами в регулюванні порцій і часто роблять невірні вибори у харчуванні.

Батькам слід розвивати здорові звички харчування не лише у своїх дітей, але й у власному житті. Крім того, важливо створювати комфортне середовище, яке сприятиме формуванню позитивного ставлення до їжі у дітей.

Батьки, які часто відкладають завдання, можуть ненавмисно навчити своїх дітей робити те саме. Ця звичка може заважати продуктивності, створювати стрес і негативно впливати на успіх.

Станьте прикладом для наслідування, вміло організовуючи свої справи та не відтягаючи їх виконання. Допоможіть дитині освоїти мистецтво тайм-менеджменту та створіть щоденний графік, що сприятиме досягненню високої продуктивності.

Діти часто відображають ставлення батьків до інших. Якщо батьки виявляють брак емпатії, нехтують чужими почуттями або мають упереджену поведінку, то й у дітей можуть розвиватися подібні тенденції, що суттєво вплине на їхні соціальні взаємодії та стосунки.

Сприяйте розвитку емпатії, розмовляючи про емоції і навчаючи дітей розуміти погляди інших. Демонструйте співчутливі вчинки і підтримуйте акти доброти.

Діти засвоюють основи гігієни, спостерігаючи за своїми батьками. Якщо дорослі не приділяють уваги особистій гігієні, діти можуть перейняти їхні звички, що може викликати проблеми зі здоров'ям і призвести до соціальних труднощів.

Батьки, які вдаються до фізичних покарань або демонструють агресивну поведінку, ризикують прищепити своїм дітям уявлення про те, що насильство є нормальним способом розв'язання суперечок чи вираження почуттів.

Діти, що стають свідками грубого, критичного чи образливого спілкування з боку батьків, можуть переймати ці моделі поведінки, що в подальшому негативно вплине на їхні стосунки та призведе до зниження самооцінки.

Якщо батьки виявляють емоційні сплески у відповідь на стрес, це може ненавмисно навчити дітей реагувати на розчарування подібним чином.

Якщо батьки проводять більшість свого часу в пасивному стані, сидячи, це може вплинути на дітей, які можуть перейняти такий же стиль життя і втратити користь від фізичної активності.

Якщо батьки не вчать дітей правильному поводженню з грішми, то діти будуть мати проблеми з управлінням фінансами, надмірними витратами та відсутністю звички заощаджувати. Навчати дітей цього питання потрібно змалечку. Показувати хороший приклад, підказувати, заохочуючи відкриті розмови про гроші.

Виявляється, існує певний набір генів, який може впливати на схильність до лінощів. Це означає, що незалежно від методів виховання, які обирають батьки, генетичні фактори можуть мати значний вплив. Саме з цієї причини подолати лінощі буває досить складно.

Куріння, вживання сильних алкогольних напоїв та наркотиків. Вплив середовища безперечно відіграє важливу роль. Проте, в основі цього процесу лежать генетичні фактори. Ймовірність того, що дитина батьків, котрі палять, також почне курити, становить приблизно 75%.

Багато людей відчувають радість від відкриття нових країн та міст. Але справжнє прагнення до подорожей, яке можна порівняти з непереборною жагою до пригод, може бути спадковим. За це відповідає ген DRD-7R, що стимулює безперервну потребу у нових переміщеннях.

Реакція, просторове сприйняття і навіть бажання водити автомобіль можуть бути закладені в нас генетично. Тому існують люди, які ніколи не сядують за кермо, надаючи перевагу міському транспорту або таксі протягом усього життя.

Related posts