Заяви Путіна про ядерні загрози можуть лише зміцнити підтримку України, вважає французький експерт.
Збільшення допомоги Україні є вкрай важливим, щоб запобігти колапсу та не дозволити Росії використати свої військові можливості, стверджує фахівець.
Ядерні загрози, які висуває російський лідер Володимир Путін, можуть лише зміцнити міжнародну підтримку України. Однак, на думку французького військового експерта Ксав'є Тительмана, використання такої зброї є недоцільним.
"Ми повинні бути обережними щодо цього, адже це частина нашої реальності, і ми насправді не можемо точно оцінити серйозність загроз, які висловлює Путін. Проте, з військової перспективи, ці заяви наразі не викликають великої довіри. Ефективність ядерної зброї в умовах, коли лінії фронту майже стабільні, є досить сумнівною. Безумовно, кілька сотень людей можуть загинути внаслідок такого удару, але за ними залишаться інші підрозділи, які добре організовані і готові продовжувати боротьбу," - зазначив він у коментарі для "Укрінформу".
Експерт вважає, що така риторика кремлівського лідера сприяє зміцненню міжнародної підтримки України. Тительман акцентує увагу на тому, що Україна донесла до світу думку про те, що саме Росія несе відповідальність за зміни у глобальному порядку. Водночас, Москва, схоже, не готова до цього виклику, як у відносинах зі Сполученими Штатами, так і з Китаєм.
Отже, значна підтримка України є вкрай важливою для запобігання краху та недопущення використання Росією своєї військової техніки. Інакше кажучи, якщо ми надамо більш ефективну допомогу українському опору сьогодні, це може стати запобіжником для Третьої світової війни та стримати Росію від розгортання своїх бойових дій, - підкреслив експерт.
Тительман зазначив, що відсутність достатньої підтримки з боку партнерів для України в її зусиллях щодо повернення анексованих територій він вважає поразкою.
З початку війни з Україною Росія неодноразово вдавалася до ядерних загроз. Наприклад, 21 листопада, коли вона вранці здійснила удар по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою, це стало своєрідною демонстрацією здатності завдати ядерного удару, як вважають фахівці з Defense Express.
Наприкінці вересня РФ змінила ядерну доктрину. Серед нововведень - Росія може завдати ядерного удару по неядерній державі, наприклад, через запуск безпілотників.