Як правильно очистити тюль, щоб він набув яскраво-білого вигляду: пральна машина, ручне прання, домашні засоби та хімічні препарати.
Білий тюль виглядає надзвичайно стильно на вікнах. Проте з часом він може втратити свою яскравість, стаючи сірим і вигораючи під впливом сонячних променів. Але не варто засмучуватися, адже існують способи, які допоможуть повернути йому первісний білосніжний вигляд. Для цього можна скористатися як народними методами, так і хімічними засобами. Дізнайтеся, як правильно прати тюль, щоб позбавитися жовтизни, у нашій статті на ТСН.ua.
Який метод прання тюлі є більш ефективним: машинне чи ручне?
Обираючи метод прання, важливо враховувати матеріал, з якого виготовлена тканина. Не всі види тканин придатні для машинного прання. Наприклад, делікатна органза може зазнати ушкоджень, тому її рекомендується прати вручну.
Неважливо, чи оберете ви ручне прання, чи скористаєтеся пральною машиною, важливо належно підготувати тюль до цього процесу:
Як прати тюль вручну
Щоб домогтися ідеального білого кольору, потрібно прати тюль в певній послідовності:
Старі плями на тюлі до основного прання бажано усунути. Інакше, ви не зможете досягти ідеальної білосніжності.
Як прати тюль у пральній машині
Ніжну структуру тканини можна зберегти лише за умови дотримання правил:
В жодному разі не рекомендується використовувати засоби з хлором, адже ця речовина порушує структуру ніжної тканини, яка може після такого прання пожовтіти.
Народні методи для боротьби з жовтими та сірими плямами на тюлі.
Якщо ви не хочете використовувати хімію, можна прати тюль народними засобами, які чудово справляються з жовтизною та сірістю:
Як очистити тюль за допомогою домашніх хімічних засобів, щоб він набув бездоганного білосніжного вигляду.
Чому варто використовувати побутову хімію, щоб випрати тюль:
Однак, варто бути надзвичайно обережними при виборі хімічних засобів, оскільки сильний запах може спровокувати алергічні реакції. Також категорично не рекомендується відбілювати тюль хлорвмісними засобами. Найкращим варіантом вважається використання кисневого відбілювача, до складу якого входить перекис водню. Рекомендується замочити тюль у воді з побутовим засобом на 20-30 хвилин, після чого добре прополоскати і повісити сушитися.
Як правильно очищати тюль, щоб уникнути прасування в майбутньому.
Багатьох господинь цікавить запитання: як прати тюль, щоб потім його не прасувати? Відповідь ви знайдете у відео:
Вибілювання тюлю в залежності від типу матеріалу.
Білосніжний тюль можна отримати, якщо знати, як правильно його прати. Тут дуже важливо підібрати засіб для прання в залежності від матеріалу, з якого виготовлено виріб.
Капрон – это синтетический материал, обладающий высокой прочностью и стойкостью к износу.
Як прати тюль з капрону? Тут все досить просто - можна використовувати всі народні засоби та практично всю хімію (крім порошків з хлором та відбілювальними елементами). Прати такий тюль рекомендовано у теплій воді (не вище 30 градусів). Також можна використовувати пральну машину, але виставляти "Делікатний режим" та не більше 400 обертів. Щоб швидше позбутися жовтого кольору, варто замочити капроновий тюль у розчині з солі.
Organza
Ніжна та легка органза потребує виключно ручного прання. Для цього можна застосовувати рідкі мийні засоби, але відбілювачі категорично заборонені. Не рекомендується розтягувати, скручувати чи терти цей матеріал. Ідеально прати в теплій воді, не перевищуючи 30 градусів. Щоб швидко усунути жовті або сірі відтінки, можна скористатися господарським милом. Також варто звернути увагу на нашатирний спирт або перекис водню, які є чудовими альтернативами.
Вуаль – это легкая и полупрозрачная ткань, которая часто используется в fashion-индустрии и для создания романтического образа.
Прати цей тюль можна лише у воді з температурою до 40 градусів, уникаючи агресивних миючих засобів. Якщо ви плануєте прати в машині, обов'язково помістіть виріб у спеціальний мішечок або бавовняну наволочку. Забороняється викручувати та виварювати.