Як святкують День Святого Миколая в різних куточках світу та які радощі він приносить дітям?


Святий Миколай відвідує дітей з різних куточків планети, даруючи їм омріяні сюрпризи. Проте в кожній країні існують свої особливі звичаї.

OBOZ.UA дізнався, де малюки з нетерпінням очікують подарунків під своїми подушками, а хто з них готує черевички, щоб отримати іграшки. Як святкують день Святого Миколая в різних куточках світу, а також які подарунки мріють отримати хлопчики і дівчатка – читайте далі.

Україна

Святкування Дня Святого Миколая 6 грудня в Україні стало популярним лише в останні роки, адже раніше діти чекали на подарунки 19 грудня. Малюки отримували під подушку іграшки та солодощі. Сьогодні ж шкільні вистави та відкриття новорічних ялинок часто організовують саме до цього свята.

Польща і святий Миколай

На честь святого Миколая (Міклоші) - у цій країні проходить церковна служба 5 та 6 грудня. Крім того, у ці дні збирають гроші на благодійність. Діти отримують невеликі подаруночки у білі панчохи. Зокрема, це може бути солодощі, прикраси, іграшки, а дуже слухняні хлопчики та дівчата отримують монети.

Шкарпетки, висящі на каміні в Німеччині.

У Німеччині діти отримують свої сюрпризи в особливих черевиках або шкарпетках. Зазвичай їх вішають на камін або ставлять поруч з ліжком. Для малюків, які ще не навчилися ходити, подарунки кладуть у пінетки. А ось для неслухняних дітей залишають різки та вуглики, щоб нагадають про важливість хороших манер та слухняності. Крім того, до школярів може завітати Крампус, який не проти вкрасти мішок з подарунками.

Італія та казкова фея Бефана

Зазвичай ця казкова персонажка приносить подарунки в переддень Різдва, проте її також з нетерпінням чекають у день Святого Миколая. Вважається, що напередодні свята вона спостерігає за поведінкою дітей і вирішує, хто заслуговує на іграшки та ласощі, а хто отримає покарання. Для цієї чарівної героїні зазвичай залишають панетоне або італійську фокаччу. У південних регіонах це можуть бути фрукти та шоколадний мус.

Албанія і Бабадімрі

У цій країні Святого Миколая називають Бабадімром. Вечір напередодні 6 грудня відзначається запаленням свічок у домах та відвідуванням вечірньої служби в церкві. Після цього вся родина збирається на пізню вечерю. У цей особливий момент всі обмінюються святковими привітаннями, дарують подарунки, цілують один одного тричі в щоку й висловлюють побажання отримати підтримку від Святого Миколая в прийдешньому році.

Французька країна

До свята Святого Миколая малеча пече ароматне печиво, щоб пригостити святого. У різних куточках країни його іменують Пʼєр Ноель. В деяких місцях святкування супроводжуються великими гуляннями та урочистими процесіями, адже цей святий вважається покровителем міста. Поряд із Миколаєм завжди з'являється привид з різками, що карає неслухняних дітей.

Нідерланди та деревʼяні черевики

У цій країні діти ставлять кломпи — незвичайні черевики — на свої підвіконня, заповнюючи їх грошима або сувенірними гульденами (колекційними монетами). Це їхній спосіб вшанування національних традицій та історії, а також нагадування про тих, хто потребує допомоги. Вранці всі зібрані кошти передають на благодійність.

Дехто може вкласти у черевички трохи сіна для помічника коня Святого Миколая, на який він пересідає після того, як перепливе тепле море з Іспанії. Серед традиційних подарунків для дітей - поросятка з марципана, шоколадні фігурки, вершкові льодяники тощо.

Скандинавські країни: Швеція і Норвегія.

У країнах Скандинавії Святого Миколая знають як покровителя моряків. Тож у цей день влаштовують масові гуляння з ушануванням памʼяті великих моряків та мандрівників. За традицією, святий прибуває до берегу у яскравому човні, а потім читає молитву разом з усіма, хто працює в морі. Для того, щоб отримати подарунок, діти вішають на камін панчохи та ставлять презент для оленів на підвіконня.

Фінляндія може бути описана як країна, що славиться своїми природними красотами та високим рівнем життя.

Діти в цій країні вивішують панчохи на каміні або сподіваються, що подарунок з'явиться на підвіконні. Проте хлопчики та дівчатка можуть підготувати для Святого дещо особливе, наприклад, гребінець для бороди або дзвіночок для оленя. Крім того, до подарунка для Миколая малеча може додати листа до Санта Клауса.

Раніше OBOZ.UA розповідав, як пояснити дитині, що Святого Миколая не існує.

Related posts