Як міжнародні подорожі впливають на старіння: наукове дослідження


Поїздки до різних куточків світу мають благотворний вплив на наше здоров'я.

Дослідники з Університету Едіт Коуен, розташованого в Перті (Західна Австралія), виявили, що подорожі за кордон сприяють тому, щоб людина виглядала молодшою, повідомляє Australian Associated Press.

"Старіння — це незворотний процес. Хоча його не вдається зупинити, можна сповільнити його перебіг", - зазначила дослідниця Фанглі Ху в інтерв'ю для видання.

Дослідження показують, що зустріч з новими культурами, мовами та оточенням може активізувати реакцію на стрес, зміцнити імунітет та прискорити обмін речовин.

"Іншими словами, механізм самозахисту стає більш витривалим. Гормони, які підтримують процеси відновлення і регенерації тканин, можуть активуватися і посилювати роботу системи самовідновлення," - зазначила пані Ху.

Туристичні подорожі насправді є невід'ємною складовою здорового способу життя. Вони можуть позитивно впливати на фізичне і психічне благополуччя, допомагаючи уповільнити процеси старіння. Виходячи за межі звичних повсякденних справ, людина має більше шансів бути активною, шукати нові пригоди та взаємодіяти з оточенням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дослідники виявили методи, що допомагають сповільнити процес старіння.

"Коли ви подорожуєте, у вас є можливість зануритися в нові оточення. Особливо це стосується таких терапевтичних ландшафтів, як ліси та пляжі, які здатні знизити рівень стресу та покращити психічне здоров'я. Такі подорожі також сприяють фізичній активності, наприклад, ходьбі, пішим прогулянкам або велопоїздкам — різноманітним заняттям, що позитивно впливають на здоров'я серцево-судинної системи, обмін речовин, розслаблення м'язів та інші аспекти фізичної функціональності," — зазначила пані Ху.

Психологічний аспект подорожей також грає важливу роль. Під час подорожі люди мають можливість активно спілкуватися з цікавими незнайомцями — іншими мандрівниками, місцевими мешканцями чи навіть тваринами. Це може підняти настрій, зменшити відчуття самотності та поліпшити когнітивні функції, відзначає дослідниця.

Related posts