Які погляди українців, які перебувають за межами країни, щодо політичної ситуації під час виборів: думка соціолога.


Згідно з попередніми дослідженнями, приблизно 60% українських біженців, які перебувають за межами країни, походять з південних і східних регіонів України.

Політичний вибір українців за кордоном може відрізнятися від політичного вибору українців, що залишилися на Батьківщині.

Цю точку зору озвучив директор Соціологічної групи Рейтинг Олексій Антипович у бесіді з NV.

Антипович відразу зазначив, що жодних досліджень з питань політичних поглядів українців за межами країни не проводили. Йдеться лише про припущення. Він також повідомив, що, згідно з попередніми оцінками, приблизно 60% українських біженців за кордоном походять з південних та східних регіонів України.

"Це люди, які втратили домівки, люди з Маріуполя, люди з Херсонщини, це частина людей, яка жила на східних і південних територіях, де достатньо часто можна було чути російську мову, де перемагали проросійські сили в довоєнний період часу, або ж набирали достатньо високі відсотки. Це також люди, що не проходили адаптацію до воєнних умов і ту національну консолідацію заради виживання, яку пройшла та частина українців, що залишилася в Україні", - каже соціолог.

Експерт вважає, що політичні уподобання українців, які перебувають за межами країни, можуть суттєво відрізнятися від тих, хто залишився в Україні. На його думку, українці, які виїхали з країни після початку повномасштабної агресії, не мають такої ж рівної ідентифікації з національними ідеями.

Також Антипович зазначає, що українці, які залишилися за межами країни і не планують повертатися на Батьківщину після завершення війни, можуть не проявляти інтересу до політичних подій в Україні.

"Мені здається, що більшість з них можуть і не взяти участь у цих виборах, якщо вони відбудуться після війни, адже багато хто з них залишатиметься за кордоном. Звичайно, вони стежать за ситуацією в Україні, переживають за свою країну та підтримують зв'язок з рідними. Проте ті, хто свідомо вирішив залишитися за межами країни, все менше цікавляться політичними подіями, які не впливають безпосередньо на їхнє життя", - зазначив соціолог.

Раніше Андрій Єрмак, глава Офісу Президента, висловив думку, що Україна буде готова до проведення виборів тільки після досягнення справедливого миру.

Related posts