Юлія Свириденко обійняла посаду прем'єр-міністра України: деталі її кар'єри та особистого життя | FaceNews.ua: новини України

Юлія Свириденко зайняла місце Дениса Шмигаля на посту голови Кабінету міністрів України. Перед цим вона протягом чотирьох років виконувала обов'язки першого віцепрем'єра та очолювала Міністерство економіки.
Юлія Свириденко увійшла в історію України як друга жінка на посаді прем'єр-міністра, після Юлії Тимошенко, яка очолювала уряд двічі — у 2005 році та в період з 2007 по 2010 рік.
Юлії Свириденко 39 років. Вона народилася 25 грудня 1985 року у Чернігові у сім'ї службовців. Батько Свириденко був головою Чернігівського територіального відділення Антимонопольного комітету України, а мати працювала в апараті обласної ради.
Досліджуйте також: Ті ж самі особи: Верховна Рада оновила склад уряду, де всі "нові" міністри - це члени Кабінету Міністрів Шмигаля (повний перелік)
У 2008 році закінчила з відзнакою Київський торговельно-економічний університет, спеціальність "менеджмент антимонопольної діяльності", магістр з менеджменту антимонопольної діяльності. У тому ж році вступила до аспірантури Київського національного торговельно-економічного університету за спеціальністю "економіка та управління національним господарством".
Я займалася дослідженням для своєї кандидатської дисертації на тему "Регулювання капітальної концентрації в області товарного обігу в Україні".
У 2009 році я успішно завершила повний курс бухгалтерського обліку в Київській школі ринкової економіки. Додатково пройшла навчання при Фонді державного майна, отримавши сертифікацію як фахівець з оцінки нерухомості, обладнання, бізнесу, цінних паперів, нематеріальних активів та інтелектуальної власності (2009, 2011). Також брала участь у серії тренінгів з оцінки земельних ділянок у Київському міжнародному інституті бізнесу.
Проходила навчання менеджерів у Німецькій академії управління Нижньої Саксонії (2016) та за програмою стратегій зростання приватного сектору Шведського агентства з питань міжнародного розвитку Sida (2017).
Юлія Свириденко вільно спілкується англійською та китайською мовами. Вона є почесною професоркою практики в Київській школі економіки та запрошеною лектораткою KSE GBS.
Юлія Свириденко почала трудову діяльність у 2008 році на посаді економістки з фінансової роботи українсько-андоррського спільного підприємства АТ "АМП" (Київ). Згодом працювала оцінювачкою Чернігівського міжміського бюро технічної інвентаризації.
У 2011 році її призначили на посаду керівника постійного представництва Чернігова в місті Усі (Китай). Виконуючи свої обов'язки, вона активно працювала над залученням інвестицій в економіку Чернігова та Чернігівської області, а також над створенням комфортних умов для іноземних інвесторів, які бажали розпочати бізнес у регіоні.
У Чернігові китайці створили підприємство "Еко-Втор" зі 100 % іноземних інвестицій та запустили завод з виробництва поліефірного волокна. Після запуску виробництва Свириденко працювала на посаді заступниці директора заводу з питань зовнішньоекономічної діяльності.
З березня по вересень 2019 року Свириденко займала позицію керівника в ТОВ "Сідко Україна", яке володіло виробничими потужностями в Ічні.
Це естонсько-український проект, що спеціалізується на виготовленні корму для диких та домашніх птахів. Компанія стала першою в Україні, яка почала постачати таку продукцію (смугасте соняшникове насіння та ядро соняшника) до Євросоюзу.
З 2015 року Юлія Свириденко займала керівні позиції в Чернігівській обласній державній адміністрації.
У вересні 2019 року Свириденко отримав призначення на посаду заступника міністра, якою обіймав Тимофій Мілованов, а з липня 2020 року став першим заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка.
24 грудня 2019 року її було обрано головою правління Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України, що відповідає за випадки безробіття. У травні 2020 року вона приєдналася до української делегації в Тристоронній контактній групі, де працювала в підгрупі, що займалася соціально-економічними питаннями. У лютому 2021 року вона покинула цю групу.
22 грудня 2020 року призначили на посаду заступника керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака, відповідального за економічні питання. Вона змінила на цій позиції Юлію Ковалів.
Крім того, вона була головою Ради підтримки бізнесу та займала місце в наглядовій раді НАК "Нафтогаз України".
4 листопада 2021 року Верховна Рада ухвалила рішення про призначення Юлії Свириденко на посаду першого віцепрем'єра та міністра економіки України.
Після старту повномасштабної війни Свириденко взяла на себе координацію програми релокації підприємств, а також ініціативи єРобота, що передбачає надання грантів для підтримки бізнесу. Крім того, вона активно долучалася до впровадження програми "Зроблено в Україні".
У серпні 2022 року вона стала головою Міжвідомчої робочої групи, відповідальної за впровадження державної санкційної політики. Свириденко активно проводила переговори з міжнародними партнерами, зокрема з британськими представниками, щодо посилення санкційних заходів проти Російської Федерації.
Взяла участь у переговорах з союзниками та партнерами України, зокрема в обговореннях угоди про надра зі Сполученими Штатами. Була частиною української делегації під час зустрічей у Вашингтоні.
У травні 2025 року Юлія Свириденко, разом із міністром фінансів США Скоттом Бессентом, уклали угоду про надра між Україною та США. Вона координувала переговори, що стосувалися Фонду відновлення України.
Юлія Свириденко перебуває у шлюбі та виховує донечку. Її чоловік Сергій Дерлеменко походить з Новгорода-Сіверського і очолює компанії "ДКС-Групп" і "ДІТЕЛ". Одним із засновників "ДІТЕЛ" є також Юрій Степанчук.
Компанія має право займатися оптовою торгівлею зерновими культурами, необробленим тютюном, насінням та кормами для тварин, а також надавати в оренду та експлуатувати власну чи орендовану нерухомість. Її діяльність також охоплює сфери інжинірингу, геології та геодезії, включаючи надання технічних консультацій у цих галузях. Крім того, компанія займається будівництвом як житлових, так і нежитлових об'єктів, а також створенням інфраструктури для електропостачання та телекомунікацій, що є основним напрямком її діяльності.
У 2015 році Серій Дерлеменко висував свою кандидатуру на виборах до Чернігівської міської ради, представляючи політичну партію "Самопоміч".
Брат Юлії Свириденко вирушив на навчання до Лондона під час війни і більше не повернувся, про що повідомила нардеп Мар'яна Безугла.
Він займає пост голови Чернігівської обласної федерації стрілецького спорту і, за своїм віком, підпадає під мобілізаційні призиви.
Відповідно до декларації, Юлія Свириденко володіє двома квартирами: одна знаходиться в Києві площею 33,5 кв. м., а інша — у Чернігові площею 74,3 кв. м. Крім того, є ще одна квартира площею 87,5 кв. м., яка оформлена на її сім'ю.
Володіє земельною ділянкою розміром 1496 квадратних метрів у селі Клочків, що на Чернігівщині. Чоловік є власником автомобіля BMW X3, випущеного у 2016 році, та має довіреність на нього.
У "Приватбанку" Юлія Свириденко зберігає 266 958 грн.
17 липня Верховна Рада призначила Юлію Свириденко новим прем'єр-міністром України. За це проголосували 262 депутати. Її кандидатуру підтримали депутати партії "Слуга народу". Голосували проти майже всі депутати опозиції - "Батьківщина", "Європейська солідарність" та "Голос".
Розмови про те, що Свириденко може стати головою уряду, ходили ще з літа минулого року. У кулуарах її називають "улюбленицею Андрія Єрмака". Мовляв, керівник Офісу президента системно просуває розумницю в уряд для посилення своїх позицій.
Багато аналітиків висловлюють думку, що не слід очікувати значних перетворень у діяльності Кабінету Міністрів. Головні рішення, як і раніше, будуть прийматися в Офісі президента, а Свириденко виступатиме лише в ролі їхнього виконавця.