Таємниче місто, яке стало дзеркальним відображенням Парижа, перетворилося на призрак: чому жителі відмовилися від життя поруч з Ейфелевою вежею?


Де розташоване місто, яке є копією Парижа?

За 6000 миль від справжньої столиці Франції, у передмісті Ханчжоу побудували загадкове курортне містечко Тіандучен, яке стало копією Парижу. У містечку є гарна Ейфелева вежа, яка кидає тінь на околиці, а ще Тріумфальна арка, фонтан з Люксембурзького саду та Єлисейські поля.

Усі будинки виконані в неокласичному стилі, і кожен, хто хоч раз бував у справжньому Парижі, впізнає архітектуру. Єдина проблема цього міста - жителі Китаю не захотіли назвати його своїм домом та відмовилися туди переїжджати.

Копія Ейфелевої вежі посідає друге місце серед найвідоміших символів Франції, поступаючись лише готелю Paris Las Vegas у Неваді. Сьогодні ця іржава репліка височіє на 350 футів, але її структура вже почала демонструвати ознаки руйнування.

Туристи описують містечко так: "Коли блукаєш китайською версією відомого проспекту, у повітрі не відчувається любові. Лише лунає звук тиші."

Китайська версія Парижа (зображення: Вікіпедія)

І справді, незважаючи на захоплюючі пейзажі та вражаючу архітектуру, значна частина міста залишається порожньою. Лише зрідка на околицях можна помітити людей, які обрали для себе життя в цьому «парижському» місті. Тут також функціонують три лінії метро.

Туристи можуть відвідати місто-привид, яке розташоване на відстані приблизно двох годин їзди на потязі з Шанхаю, вартість проїзду складає близько 15 фунтів стерлінгів. Міжнародний аеропорт Ханчжоу Сяошань розташований всього у 24 милях від цього місця.

Будівництво копії Парижу почали ще у 2007 році, площа - близько 31 км. Тоді у Китаї спостерігався будівельний бум і масштабний проєкт міг залучити іноземних інвесторів і позитивно вплинути на ВВП у країні.

До 2013 року населення становило приблизно 2000 осіб, а процес заселення відбувався настільки повільно, що місто здобуло репутацію "привидного". Протягом наступних п'яти років кількість мешканців дещо зросла, і забудовники навіть почали розширювати територію міста.

Проте у 2023 році місто стало об'єктом уваги журналістів, які з жалем зауважили, що це є невдалою імітацією Парижа вартістю 1 мільярд доларів, де мешканці не бажають залишатися.

Китайська версія Парижа (зображення: Вікіпедія)

Одна з основних причин, чому багато людей не прагнуть оселитися в Парижі-2 — це висока вартість житла, яка залишається недоступною для більшості.

Друга причина - місто оточене здебільшого сільськогосподарськими угіддями та дивними тупиковими дорогами, які змійкою проходять через сільську місцевість.

У цьому місті добре розвинена щоденна інфраструктура: тут знаходяться школа, лікарня, клуб, а також туристичні сервіси. Молоді пари в Китаї часто обирають саме це місто для своїх весільних подорожей, адже фотографії з цього місця практично не відрізняються від європейських пейзажів.

Слід підкреслити, що цей проєкт не єдиний у Китаї. Раніше в околицях Пекіна було зведено курортне селище, яке нагадує Джексон Хоул у Вайомінгу. У ньому присутні елементи Route 66 та репліка знаменитого Cowboy Bar.

Related posts