"Закон, що регулює використання дров, не вплине на простих громадян, - заявив народний депутат."


Відповідно до нового "законопроєкту про дрова", відповідальність, здається, буде стосуватися лише осіб, які займаються масовою вирубкою та крадіжкою деревини.

Законодавча ініціатива спрямована на боротьбу з нелегальною вирубкою та торгівлею деревиною в Україні, повідомив народний депутат Юрій Камельчук під час виступу в програмі "Новини Live".

Він підкреслив, що звичайні громадяни не підлягатимуть жодним перевіркам стосовно кількості дров, які вони використовують для обігріву своїх будинків.

"Власне, багато коментаторів не ознайомлюються з законопроєктом і не проводять його аналіз. Вони прагнуть дискредитувати всіх тих, хто виступає проти нелегальних лісорубів та корупції в ДП 'Ліси України', саме ці люди спонукають їх до таких висловлювань. Хвилюватися варто лише тим, хто займається крадіжками у великому масштабі - вантажівками," - підкреслив депутат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Пенсійному фонді України здійснили перерахунок субсидій для опалювального періоду.

Народний депутат Олександр Дануца повідомив, що особа, яка не зможе надати документи на дрова, вартість яких перевищує 30 480 гривень, може бути притягнута до відповідальності.

Якщо вартість кубометра дров становить 1500 гривень, то відповідальність настає за обсяг, що перевищує 20.

Два кубометри дров без супровідних документів. Вантажівка марки ЗІЛ здатна вмістити до 5 кубометрів дров, отже, мова йде про обсяг, еквівалентний чотирьом вантажівкам дров без документів", - зазначив народний депутат.

У даному контексті "дровами" не будуть зараховуватися вишні, абрикоси чи груші, підкреслив Дануца.

В Україні можуть прийняти закон, який забороняє купівлю та зберігання дров без документів. За незаконне зберігання передбачено покарання у вигляді штрафу, а також тюремне ув'язнення в окремих випадках.

Він передбачає покарання "за перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини без документів, що підтверджують законність походження дерев, або з підробленими документами".

Згідно з законодавством, існують такі санкції: якщо вартість деревини перевищує 30 280 грн, передбачено штраф у діапазоні від 34 тисяч до 51 тисячі гривень або ж обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років. У випадку, якщо вартість деревини перевищує 90 240 грн, штраф становитиме від 170 тисяч до 425 тисяч гривень, або ж покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до семи років.

Related posts