Сім країн перешкоджають вступу України до НАТО, повідомляє Politico.


За інформацією, наданою чотирма офіційними особами та дипломатами з США та НАТО в бесіді з західними ЗМІ на умовах анонімності, Німеччина і Сполучені Штати є одними з провідних країн, які не поспішають виконати заклик президента України Володимира Зеленського щодо термінового отримання запрошення до вступу в альянс.

Суть справи полягає в тому, що питання про приєднання України до НАТО обговорюється в контексті стратегії перемоги у війні з Росією, яку нещодавно оголосив Зеленський.

У той же час президент України визнав, що справжнє приєднання до альянсу стане можливим лише після завершення війни. Проте Зеленський наголосив на ключовій значущості для України отримати запрошення до НАТО вже в умовах конфлікту.

У свою чергу, західні ЗМІ повідомляють, що провідні представники Північноатлантичного альянсу висловлюють занепокоєння щодо ймовірності участі у конфлікті з Російською Федерацією.

Нещодавно Джуліан Сміт, керівник місії США в НАТО, акцентувала увагу на позиції Вашингтона щодо цього питання. Вона зазначила, що на даний момент Альянс "ще не досяг того етапу, коли може запропонувати членство чи запросити Україну".

Варто зазначити, що раніше Зеленський вказував на те, що канцлер Німеччини Олаф Шольц не підтримує його пропозицію про термінове запрошення України до НАТО. Він також підкреслив, що з німецькою стороною "знадобиться чимало зусиль... проте США все ж матимуть значний вплив на цю ситуацію".

Крім Вашингтона та Берліна, у питанні щодо вступу України до НАТО чинять опір Угорщина та Словаччина. Але причина в цьому інша. Як пояснюють ЗМІ, їхні "нинішні популістські лідери дотримуються загалом прокремлівської лінії".

Зокрема, угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан блокує кошти Євросоюзу на надання Україні оборонної допомоги, та виходить із програми НАТО щодо передачі зброї Києву в рамках підтримки..

Тим часом прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо на початку цього місяця висловив думку, що надання Україні можливості вступити до НАТО нібито "може стати відправною точкою для третьої світової війни".

Проте існує кілька країн-учасниць Альянсу, які не прагнуть пришвидшувати процес вступу України до НАТО, хоча і не виявляють цього відкрито.

"Країни на кшталт Бельгії, Словенії та Іспанії залишаються в тіні Сполучених Штатів і Німеччини. Вони не мають бажання", - заявив один із представників НАТО в інтерв'ю для видання Politico.

Другий чиновник розповів представникам західних ЗМІ, що ці країни "підтримують це абстрактно", але щойно це наблизиться до реалізації - вони почнуть заперечувати ідею більш публічно.

Це створює напруженість між ними та такими державами, як Естонія, Латвія і Литва, а також Польщею, які проявляють значно більше бажання підтримати вступ України до НАТО і не раз підкреслювали свою позицію з цього питання.

"Однак офіційні особи, які розмовляли з Politico, намагалися підкреслити, що ані США, ані Німеччина не виключають можливого вступу України до альянсу", - зауважується в публікації.

Нагадаємо, що під час липневого саміту НАТО в Вашингтоні Київ не отримав запрошення долучитися до Альянсу, проте дискусії стосовно майбутнього України в рамках блоку продовжуються.

Минулого тижня міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс висловив думку, що державам НАТО слід обговорити умови, за яких Україна зможе отримати запрошення та стати частиною альянсу.

Вчора голова латвійського Сейму Дайга Мієріня висловила сподівання, що Україна отримає запрошення до членства в НАТО в 2025 році.

22 жовтня у розмові з журналістами президент Володимир Зеленський заявив, що більшість країн НАТО підтримує запрошення України до НАТО. Але у кількох країн залишається стримана позиція, додав він.

Нагадаємо, що в першому пункті плану перемоги, озвученого Зеленським, міститься пропозиція щодо вступу України в НАТО до закінчення повномасштабного конфлікту з Росією.

Слід зазначити, що навесні з'явилися новини про те, що Німеччина та США виступають проти цієї ініціативи. Однак нещодавно Зеленський повідомив, що позиція Сполучених Штатів щодо питання вступу України до блоку покращилася.

Related posts